У Маріуполі окупанти хочуть "переробити" єдиний у світі храм, який повністю розписаний петриківським розписом

У Маріуполі окупанти вирішили "переробити" маріупольський храм, який увійшов до Книги рекордів України. Про це повідомляє Маріупольска міська рада.

"Загарбники взялися за унікальний маріупольський храм святого Петра Могили й собор Успіння пресвятої Богородиці. Він увійшов до Книги рекордів України, як єдиний храм у світі, повністю розписаний петриківським розписом.  Тепер окупанти вирішили "привести храм до відповідності канонам рпц". Для цього до міста відправили "православних волонтерів". Вони будуть змінювати оздоблення будівлі", - зазначають у  міській раді.

До повномасштабного вторгнення храм відновлювали волонтери за кошти меценатів. Будівля знаходиться у Приморському районі. Розпис храму виконала львівська майстриня Ольга Черьомушкіна.

Під час блокади Маріуполя, у 2022 році, храм став прихистком для мирних. Після захоплення Маріуполя, до храму приїхала комісія з рпц, яка заявила, що будівля її оздоблення не відповідає вимогам російської церкви і все це треба переробити.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
01.05.2026
11:09

«Перспектива мирної угоди залишається такою ж віддаленою, як і на початку конфлікту». Західні ЗМІ про Україну

Європейці все більше розуміють, що між Україною та Росією існує фундаментальна несумісність інтересів та цілей, і єдино розумний курс — продовжувати підтримувати Україну та не допустити перемоги Росії військовими чи політичними засобами
Країна
30.04.2026
09:39

Вступна кампанія-2026 для абітурієнтів з окупації: більше можливостей на папері, але ті самі бар’єри на практиці

...Оновлено правила для абітурієнтів з окупованих територій — із урахуванням попередніх проблем, та спробою розширити доступ до освіти. Водночас системні труднощі — передусім із документами та доступом до процедур — залишаються.
Світ
29.04.2026
11:58

«Давно пора зрівняти з землею Рені. Румуни збудяться, сморід буде неймовірний». Російські ЗМІ про Україну

"Виглядає як ідеальний образ майбутнього президента. Для України політичні амбіції Буданова - це «секрет Полішинеля". Його особисті рейтинги можна порівняти з рейтингами іншого улюбленця української публіки - Валерія Залужного"
Всі статті