У Мадриді викрили мережу, яка незаконно вивозила стародавні золоті прикраси з України

У Мадриді правоохоронці заарештували п'ятьох учасників злочинної мережі, яка займалася незаконним вивезенням культурних цінностей з України, під час арешту було вилучено 11 золотих виробів вартістю понад €60 млн. Про це 23 жовтня повідомляє Національна поліція Іспанії, - пише "Інтерфакс.Україна".

"Оперативники заарештували п'ятьох осіб, тим самим ліквідувавши злочинну мережу, що займалася незаконним вивезенням культурних цінностей з України. Вилучені предмети - золоті прикраси, що становлять велику історичну та економічну цінність, - було викрадено, незаконно вивезено, їх мали продати в Мадриді", - йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті іспанської поліції.

Повідомляється, що розслідування проводили за участю аташе у внутрішніх справах Болгарії, України, Албанії, Північної Македонії та Кіпру, а також Відділу міжнародної співпраці.

Слідство встановило, що злочинці для того, щоб приховати походження ювелірних виробів, супроводжували їх документами українською, англійською та іспанською мовами, які підтверджували їх приналежність до Української православної церкви.

Водночас фігуранти передали право власності та право розпоряджатися ними головному підозрюваному в цій справі - православному священику, який проживає в Мадриді.

Слідчі вперше вилучили в головного підозрюваного золотий пояс із головами баранів у 2021 році, коли священник намагався його продати в приватному порядку одному з бізнесменів Мадрида.

Завдяки співпраці зі Службою безпеки України, поліція Іспанії встановила, що прикраси, які були розміщені як експонати на виставці, що відбувалася в одному з музеїв Києва в період із 2009-го до 2013 року, потрапили в руки священика, який у змові з другою особою тієї самої національності та за допомогою третіх осіб підробив документи, які підтверджували походження культурних цінностей і акредитацію їх власника.

У результаті розслідування встановлено, що коштовності були незаконно вивезені з України до травня 2016 року.

Зазначається, що всі вилучені предмети належать до греко-скіфської культури VIII-IV ст. до н.е., наразі вони перебувають на вивченні в Національному археологічному музеї та Іспанському інституті культурної спадщини. Правоохоронці продовжують розслідування.

Статті

Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Всі статті