У Лукашенка створюють аналог ПВК "Вагнер" для війни в Україні - ЗМІ

Білоруське приватне охоронне підприємство (ЧОП) "ГардСервіс", якому дозволено мати вогнепальну зброю, може готуватися до участі у війні проти України. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Deutche Welle.

Представник Об'єднаного перехідного кабінету Світлани Тихановської з питань оборони та нацбезпеки Валерій Сахащик розповів, що персонал "ГардСервіс" готують до участі у бойових діях, навчання проходить на кількох білоруських полігонах.

"Я знаю, що офіцери 5-ї бригади спецназу (базується у Мар'їній Гірці Мінської області - ред.) тренують співробітників "ГардСервіс" на своєму полігоні. Крім того, компанія забрала собі базу колишнього центру спеціальної підготовки "Динамо", там також відбуваються активні дії", - сказав він.

Сахащик зазначив, що останнім часом значно зросла чисельність працівників ЧОП. За його словами, зараз їх може бути понад тисячу людей.

"Підготовка та набір кадрів тривають уже кілька місяців. Персонал збільшили за рахунок офіцерів, прапорщиків, сержантів та солдатів, які служили у силах спеціальних операцій та у спецпідрозділах силових відомств Білорусі", - сказав він.

Представник Об'єднаного перехідного кабінету вважає, що співробітників "ГардСервіс" можуть використовувати у диверсійно-розвідувальних групах і надалі для штурмів як найманців російської ПВК "Вагнера".

Приватне охоронне підприємство з'явилося у Білорусі у червні 2020 року. Лідер білоруського режиму Олександр Лукашенко особистим указом дозволив його співробітникам носити, зберігати та використовувати службову та цивільну зброю, а також спеціальні засоби та фізичну силу "у порядку, встановленому законом для воєнізованої охорони". Повідомляється, що у ЧОП набирають лише "перевірених" людей.

Нагадаємо, Зеленський у Львові провів нараду щодо безпеки на тему кордону з Білоруссю.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
27.03.2026
15:53

"Ми не говоримо про війну". Луганський щоденник

Якщо пенсіонер не дурень, у нього зазвичай дві пенсії (російська та українська), а на дві пенсії він може жити не працюючи і цілком непогано харчуватися. Тут навіть справа не в грошах, а в якомусь загальному стилі життя.
Країна
26.03.2026
14:00

Посилення мобілізації в Україні: цифровізація та тотальний облік

Мобілізація в Україні найближчим часом може перейти у значно жорсткішу і більш контрольовану фазу. Йдеться не про окремі точкові зміни, а про спробу закрити одразу кілька ключових "сірих зон".
Світ
25.03.2026
13:03

«З Києвом треба робити те саме, що зараз Іран робить з Ізраїлем». Російські ЗМІ про Україну

«Нам треба хоча б почати з мостів через Дніпро, зокрема в районі Києва. У нас є «Орєшнік». Може, пустити його на один із мостів через Дніпро? І тут же сказати, що, якщо ви не йдете за адміністративні кордони Донецької та Луганської народних...
Всі статті