У Києві встановили пам'ятник Леоніду Кравчуку

В Києві відкрили пам'ятник президенту України Леоніду Кравчуку. Про це 9 січня повідомив радник міністра МВС Антон Геращенко.

За його словами, на церемонії були присутні спікер ВР Руслан Стефанчук, друг Леоніда Макаровича Григорій Суркіс, рідні та близькі. Меценатами встановлення пам'ятника на могилі першого президента незалежної України стали брати Суркіси.

"Леонід Кравчук - один із творців української Незалежності, останній голова Верховної Ради УРСР і Перший Президент незалежної України.  Незважаючи на всі тяготи початку 90-х, саме за Кравчука в нашій країні почала формуватися багатопартійна політична система, що стала основою майбутніх демократичних перетворень. Він ніколи не чіплявся за владу. Оголосив дострокові вибори, програвши які спокійно і гідно передав владу Леоніду Кучмі. Тому ми вшановуємо пам'ять Леоніда Макаровича ще й як основоположника традиції змінюваності влади, що не дала змоги перетворити нашу країну на авторитарне утворення, подібне до Росії та Білорусі", - прокоментував подію Геращенко.

 

Статті

Країна
24.04.2024
15:26

Коли кров рятує життя: як Дніпропетровщина тримає донорський фронт

Кров – це ресурс, який неможливо замінити штучною речовиною. І від цього ресурсу залежить життя як військових, так і цивільних. Донорство вже понад два роки тримає свою лінію оборони. І нашій країні вкрай важливо перейти від стихійного донорства до...
Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Всі статті