У Києві 15 лютого відкриється виставка "Розстріляна палітра" про масові репресії в мистецькому середовищі

У Києві 15 лютого відкриється виставка "Розстріляна палітра" про масові репресії в мистецькому середовищі. Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Як зазначається, виставка, створена Національним історико-меморіальним заповідником "Биківнянські могили", знайомить із творчими здобутками і долями окремих представників образотворчого мистецтва, розстріляних упродовж 1937-1938 років у Києві та похованих на території таємної спецділянки у Биківнянському лісі.

Серед них були найяскравіші українські художники початку XX ст., які представляли різні напрями і стилі образотворчого мистецтва, проте прагнули зберегти національну самобутність українського малярства.

"Знищення художників радянською тоталітарною системою призвело до посилення руйнування українського світу, значного послаблення історичної пам’яті. Адже розстріли митців у в’язницях НКВС поєдналися із розгромом їх мистецьких шкіл, викресленням їхніх імен з історії української культури, вилученням і нищенням картин", - наголосили у МКІП.

В експозиції будуть представлені унікальні архівні матеріали, рідкісні документи, витяги з архівно-кримінальних справ репресованих митців.

Виставка триватиме до кінця квітня.

Статті

Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Всі статті