У КС вирішили, що конфісковувати контрабанду неконституційно

Другий сенат Конституційного Суду України (КС) на засіданні 5 липня  ухвалив рішення, яким визнав такими, що не відповідають Конституції, приписи ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, згідно з якими товари, переміщені через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, підлягають конфіскації. Про це повідомляється на сайті КС. 

Повідомляэться, що автори конституційних скарг, які розглядали на засіданні, просили визнати оскаржуваний припис Кодексу неконституційним, оскільки, на їхнє переконання, він унеможливлює індивідуалізацію юридичної відповідальності порушника митних правил з урахуванням характеру скоєного протиправного діяння, форми вини, характеристики особи, винної у скоєнні правопорушення, обставин, які пом'якшують або обтяжують відповідальність.

"Дослідивши питання, порушені в конституційних скаргах, Конституційний Суд України дійшов висновку, що приписи статті 483 Кодексу не відповідають Конституції України у зв’язку з тим, що "таке законодавче регулювання суперечить засадам демократичного суспільства, базованого на верховенстві права", - наголошується в повідомленні.

Текст рішення КС і його резюме буде розміщено на офіційному сайті суду 6 липня.

Наразі ч. 1 ст. 483 Кодексу передбачає, що тих, хто перемістив товар через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, карають штрафом у розмірі 100% від вартості безпосередніх предметів порушення митних правил із конфіскацією цих товарів.

Як повідомлялося, на кордоні з Угорщиною прикордонники накрили контрабандну техніку на 2,4 мільйона доларів

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті