У Крим із 2014 року незаконно прибуло до 800 000 громадян РФ, а близько 100 000 українців покинули півострів

У Крим із 2014 року незаконно прибуло до 800 000 громадян Росії, а близько 100 000 українців покинули півострів. Про це повідомляє  Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ)

За інформацією аналітиків УГСПЛ, на території окупованого півострова ключовими елементами політики окупантів, яка змінила демографію, було: пільгове іпотечне кредитування; переміщення російських військових, правоохоронців, державних, медичних та освітніх працівників, суддів та їхніх родин; видворення українців на материкову частину України; стимулювання переїзду українців на російську територію.

Зазначається, що ідентичну політику держава-агресор проводить на інших окупованих територіях після початку повномасштабного вторгнення. Але на цей момент колонізаційна політика є не настільки успішною як в Криму, оскільки інтенсивність бойових дій не дозволяє мотивувати цивільних росіян масово переміщатися на окуповані території. Певним винятком можна вважати великі окуповані міста України, які розташовані відносно далеко від лінії фронту і які росіянами можуть вважатися «тиловими», наприклад — Маріуполь. Окрім цього, заселення та відбудова таких міст є для росії політичним проєктом, який має продемонструвати російській внутрішній аудиторії і бажано всьому світові, що міста під російською окупацією "процвітають".

Але на цей момент колонізаційна політика є не настільки успішною як в Криму, оскільки інтенсивність бойових дій не дозволяє мотивувати цивільних росіян масово переміщатися на окуповані території.

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті