У Кремлі озвучили нові "хотєлкі": вимагають від України знищити зброю, отриману від Заходу

Росія вимагатиме від України позбутися поставленої Заходом зброї для завершення війни. Про це заявив заступник міністра закордонних справ РФ Олександр Грушко, повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

«Всі ці надлишки повинні бути знищені. Всі міжнародні алгоритми відомі. Вони (озброєння. — ТМТ) повинні бути скорочені, утилізовані, причому гарантовано», — сказав Грушко в інтерв'ю «Известиям».

За його словами, надана Україні західна зброя нібито «створює загрозу безпеці не тільки Росії, але і країн Заходу». Як «приклад» він навів передані моджахедам в Афганістані зенітно-ракетні комплекси «Стінгер», які потім довелося «поставити під контроль».

«Навіть з урахуванням цього досвіду вражає ступінь безрозсудності тих політичних діячів, які продовжують викидати озброєння на ринок, прекрасно усвідомлюючи, що чорні ринки буквально пухнуть від зброї, яка в результаті реалізації корупційних схем потоком пливе в різні частини земної кулі, в тому числі і Європу», - підсумував Грушко.

Чи «пухнуть» чорні ринки від російської зброї, Грушко не уточнив.

Згідно з даними Кільського інституту, країни Європи надали Україні військової, фінансової та гуманітарної допомоги на суму близько 137 млрд євро, а США - на 114 млрд. Вимога про припинення поставок зброї та іноземної військової допомоги Києву входить до російського меморандуму про «врегулювання військового конфлікту в Україні».  

Як повідомлялося, росіяни здійснили понад 3000 ударів по Донеччині за добу: 6 осіб загинули, 4 поранені, пошкоджено 21 цивільний об'єкт.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
29.10.2025
16:00

«Успішними виявляються менше одного відсотка «прильотів». Російські ЗМІ про Україну

«План настільки чудовий, що до нього автоматично додається Нобелівська премія: і негайне припинення вогню, і гарантії безпеки для України (тобто введення окупаційних сил НАТО), і фінансування Росією відновлення України, і мало не спільне управління...
Країна
28.10.2025
20:48

Щоденник матері 18-річного добровольця: минув рік. Виявляється, так можна жити

…Ми говоримо про найманців в армії РФ, але в нас  також колумбійці (їх називають колумбосами, - як же задовбав цей новітній жаргон!) вже стали буденною реальністю. Вони воюють також і з протилежного боку, причому там значно більші виплати.
Країна
27.10.2025
11:21

Кремль сподівається зламати Україну взимку, але санкції Трампа змінюють переговорну гру

...Пізніше стало відомо, що в нього було три варіанти: найлегший, середній і важкий. І він, відповідно, запровадив середній варіант санкцій, натякнувши Путіну, що має ще один, жорсткіший пакет.
Всі статті