У Краматорську затримали працівника комунального підприємства, який передавав ФСБ дані про позиції ЗСУ

Краматорську правоохоронці затримали працівника комунального підприємства, якого підозрюють у передачі російській спецслужбі інформації про розташування українських військових. Повідомляє Донецька обласна прокуратура

Було викрито водія одного з комунальних підприємств Краматорська, який, за даними слідства, передавав ворогу відомості про позиції та вогневі точки Сил оборони України.

Як встановили правоохоронці, у січні 2026 року з чоловіком через Telegram зв’язався представник ФСБ РФ. Після спілкування з ним житель Краматорська погодився передавати інформацію про розташування українських військових.

«Чоловік поширив представнику ворожої спецслужби дані про розташування особового складу, місцезнаходження артилерійської установки та укріплень Сил оборони», — повідомили у прокуратурі.

За інформацією слідства, натомість співробітник ФСБ обіцяв йому допомогу в отриманні документів та проходженні так званої «фільтрації» у разі окупації Краматорська російськими військами.

У липні 2026 року чоловіка затримали правоохоронці. Йому повідомили про підозру за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України — несанкціоноване поширення інформації про розміщення Збройних сил України.

Суд, розглянувши клопотання сторони обвинувачення, обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування проводить Головне управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях. Правоохоронці встановлюють усі обставини справи.

Раніше повідомлялось, що СБУ затримала в Краматорську таксиста, якого підозрюють у коригуванні російських ударів.

 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
26.08.2026
20:00

«Щоб завершити війну гідним миром, потрібно захопити більше територій». Російські ЗМІ про Україну

Історія переконливо показує, що такий підхід майже завжди виявляється геополітичним самогубством - наприклад, саме атаки німецьких підводних човнів на цивільні та торговельні судна змусили США вступити у Першу світову війну.
Країна
26.08.2026
13:33

Директор ЦРУ Реткліфф у Москві, переговори з РФ і здача Донбасу – аналіз експерта

Про те, що стоїть за візитом Джона Реткліффа до Москви, чи може він стати сигналом до нового етапу переговорів, наскільки реальним є припинення бойових дій до зими - "ОстроВ" поговорив із політологом, керівником Аналітичного центру "Об’єднана...
Світ
24.08.2026
14:15

«Корупція у владі на тлі руйнувань і жертв повітряної ескалації». Україна у фокусі світових ЗМІ

«Зростання кількості корупційних скандалів навколо людей з оточення Зеленського вже сприяло зниженню його рейтингу і викликало серйозне занепокоєння західних партнерів, які виділяють Україні мільярди доларів допомоги»
Всі статті