У КМДА вважають, що демонтаж колишньої Арки дружби народів буде нетолерантною дією. До того це небезпечно

У КМДА не погоджуються з рішенням Мінкульту щодо позбавлення колишньої Арки дружби народів у Києві статусу пам'ятки та пропозицією її демонтувати. Про це заявила директорка департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова у коментарі "Суспільному" для програми "Культура на часі" 22 квітня.

"Знаєте, арка символізує толерантність українського народу. Взагалі український народ був дуже толерантним і до всіх націй, і до всіх віросповідань, і до всіх спільнот. Сьогодні саме таке бачення є у суспільства. До мене в департамент приходили люди, які казали, що арка розташована поруч з Європейською площею, тому мають бути європейські цінності, саме толерантність", - сказала Соловйова.

Вона також зазначила, що демонтаж конструкції може бути небезпечним, адже частини цієї пам'ятки утворюють підпірну стіну, щоб там не було зсуву. Тому демонтаж об'єкта - дуже важкий, дорогий і небезпечний.

Соловйова також нагадала, що у 2022 році Київська міська адміністрація перейменувала Арку дружби народів на Арку Свободи українського народу. Відповідно, департамент підготував облікову документацію і передав у Мінкульт. За словами очільниці департаменту, попри перейменування Арку продовжують називати "Аркою дружби народів", але це лише сила звички: "Спочатку вулиця Артема була Артема, потім перейменували в Січових стрільців. І сьогодні вже всі забули, яка була назва, і всі звуть її Січових стрільців".

На думку Соловйової, варто провести публічні обговорення, оскільки "переосмислення ідеї та долю пам'ятки мають визначати кияни".

Також Соловйова розповіла про чутки щодо того, що на місці арки хочуть влаштувати меморіал загиблим героям, але поки що відповідної документації щодо планів на цю територію немає.

Раніше повідомлялось, що Мінкульт позбавив Арку дружби народів у Києві статусу пам'ятки.

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті