У храмі деокупованого Лимана в Донецькій області вперше відбулося богослужіння ПЦУ

У деокупованому Лимані Донецької області в будівлі місцевого храму вперше відбулося богослужіння Православної церкви України. Про це повідомила Донецька ОВА на своєму сайті 20 липня.

"У деокупованому Лимані Донецької області в будівлі храму вперше відбулося богослужіння Православної церкви України, яке очолив єпископ Донецький і Слов’янський Сава (Фризюк), якому співслужили військові капелани ПЦУ Донецько-Маріупольської єпархії, – сказано у повідомленні. – Перше храмове богослужіння Православної церкви України - це дійсно надзвичайно важлива подія та історично-важливий момент як для самої Лиманської громади, так і для області загалом".

Зазначається, що після богослужіння було проведено молебень за Україну та всіх, хто зараз її боронить, перебуває у ворожому полоні та всіх, хто віддав життя за Батьківщину.

Уточнюється, що духовенство Православної церкви України проводить богослужіння по всій території області, здійснює душпастирську роботу, займається гуманітарною діяльністю, проводить обрядові дії після ексгумації та поховання, приділяючи особливу увагу деокупованим населеним пунктам і громадам на лінії фронту.

Раніше повідомлялось, що на Донеччині у Лиманській громаді залишається близько 12 тисяч мешканців, у Святогірській – понад 2,5 тисячі.

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті