У Харкові СБУ затримала дитячого аніматора, який на замовлення РФ планував підриви електропідстанцій

Служба безпеки України запобігла серії диверсій у Харкові: агент ФСБ готував підрив ключових електропідстанцій, що забезпечують електропостачання прифронтового міста. Пhо це повідомляє СБУ 10 липня.

Зловмисником виявився місцевий мешканець - дитячий аніматор, який був завербований російською спецслужбою через знайому з РФ. За інструкціями куратора, він мав самостійно виготовити вибухівку в домашніх умовах і використати її для атаки на енергооб’єкт.

СБУ затримала фігуранта під час виготовлення саморобного вибухового пристрою (СВП). При обшуках у його помешканні та автомобілі вилучили компоненти для СВП, проросійську символіку, планшет і мобільний телефон із доказами зв’язку з ворогом.

Слідство також встановило, що підозрюваний фіксував розташування підрозділів Сил оборони — це було частиною «тестового» завдання, яке мало передувати масштабнішим диверсіям на інших енергооб’єктах Харкова.

Йому повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України — державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану. Зараз він перебуває під вартою. Санкція статті передбачає довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Операцію проводила військова контррозвідка СБУ у взаємодії зі слідчими СБУ в Харківській області та за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
26.08.2025
10:27

“Путін найбільше ненавидить непокірних російськомовних громадян України”. Огляд західних медіа

“Те, чого Росія не може отримати силою, вона вимагає дати їй на блюдечку за допомогою тиску, який Дональд Трамп може чинити на Україну та європейських союзників Америки".
Донбас
24.08.2025
18:00

На окупованому Донбасі замість води жителям помахали чужими прапорами. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в «республіках», де не вистачає води для того, щоб зайвий раз помити руки (і не тільки), трапився черговий привід для гордості. Окупаційна влада влаштувала помпезне святкування Дня російського прапора, а місцеві ЗМІ підготували серію...
Світ
20.08.2025
11:45

«Київ важливіший за будь-який Берлін, його потрібно брати наполегливо, але ніжно». Російські ЗМІ про Україну

«В цілому, на мій погляд, зараз ситуація виглядає так - пропозиції, які робить Європа щодо українського врегулювання, абсолютно точно суперечать національним інтересам Росії»
Всі статті