У Фінляндії заморозили земельну ділянку й нерухомість Російського центру науки і культури

Виконавча служба Фінляндії на запит міністерства закордонних справ заморозила земельну ділянку, на якій розташований Російський центр науки і культури в Гельсінкі, а також об’єкти нерухомості, які йому належать. Про це пише "Європейська правда" з посиланням на Helsingin Sanomat.

Згідно з рішенням, ухваленим 11 квітня, заморожується земля площею 3326 квадратних метрів й офісна будівля центру площею 3926 квадратних метрів, які за офіційними документами належать державі росія, а до того – Союзу Радянських Соціалістичних Республік.

Додатково були арештовані п’ять квартир у столиці Фінляндії, а на ще дві – накладено тимчасовий арешт. Вартість кожної з квартир, площі яких коливаються від 36 до 175 квадратних метрів, оцінюється у 200-300 тисяч євро.

Стверджується, що ця нерухомість, як і Російський центр науки і культури в Гельсінкі, належать російському фонду "Росспівробітництво", який діє під егідою Міністерства закордонних справ росії та потрапив під санкції ЄС.

У Фінляндії вважають, що Російський центр науки й культури є не лише частиною "м'якої сили" росії, але й може використовуватись для шпигунської діяльності.

Фінляндія заморожує активи осіб, внесених до санкцій ЄС проти росії, з весни 2022 року. У минулому арешти та інші заморожування стосувалися переважно активів російських олігархів, але тепер арешт стосується і російських державних активів, зазначає HS. Заморожування активів є тимчасовим заходом, під час якого росія не має права передавати, відчужувати або передавати в заставу активи. Воно діятиме протягом трьох тижнів, протягом яких компетентні органи визначать, чи перебувають земельні ділянки та офісні будівлі у власності, володінні або під контролем підсанкційної особи.

Раніше в лютому Румунія взагалі закрила Російський центр культури і науки в Бухаресті.

Статті

Донецьк
25.04.2024
10:45

Діяти та жити цікаво: Як молодь з Мирнограда розвиває громаду біля лінії фронту

Наразі у Донецькій області масові заходи заборонені, але люди потребують якоїсь розради. Творчі проекти об’єднали талановиту молодь та створили терапевтичний ефект для мешканців громади, заповнили культурну порожнечу.
Країна
24.04.2024
15:26

Коли кров рятує життя: як Дніпропетровщина тримає донорський фронт

Кров – це ресурс, який неможливо замінити штучною речовиною. І від цього ресурсу залежить життя як військових, так і цивільних. Донорство вже понад два роки тримає свою лінію оборони. І нашій країні вкрай важливо перейти від стихійного донорства до...
Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Всі статті