У двох прифронтових громадах Донеччини перейменують понад 200 вулиць в рамках дерусифікації

Новоселківська та Торецька громади Донеччини перейменують в рамках дерусифікації вулиці у низці населених пунктів, серед яких є нині окуповані чи ті, що знаходяться у зоні бойових дій. На офіційних ресурсах МВА оприлюднили перелік топонімів, які запропоновані для перейменування.

Так, у Великоновоселківській громаді у вересні-жовтні 2023 року у межах закону про деколонізацію вже перейменували 79 вулиць. Проте лишились 18 у трьох старостинських округах, по яких до робочої групи не надійшло жодної пропозиції.

«У зв’язку з чим робочою групою було прийняти рішення щодо проведення роботи з перейменування після стабілізації ситуації на даних територіях», - зазначили в адміністрації.

Тепер у громаді повернулись до процесу, щоб виконати терміни встановлені законом, за яким перейменування необхідно завершити до 27 квітня поточного року.

Водночас у Торецькій громади комісія погодила список 250 вулиць, які підлягають першочерговому перейменуванню, так як досі носять радянські назви або імена осіб російського походження. Крім того, на голосування винесли нові назви для селищ Юр’ївка та Петрівка.  

Наразі громадські обговорення проходитимуть в електронному форматі — для цього треба заповнити спеціальну форму-опитувальник. Люди можуть підтримати один із запропонованих варіантів, або ж подати власний варіант назви для тої чи іншої вулиці з коротким обґрунтуванням. 

У самомі Торецьку нові назви отримають 130 вулиць, у Залізному – 30, у Північному – 31, у Південному та Нью-Йорку – по 15, у Дружбі – 7. У тимчасово окупованих Озарянівці та Курдюмівці готують перейменувати 7 вулиць і провулків. 

Як повідомлялося, Павлоград та Синельникове на Дніпропетровщині скоро можуть отримати нові назви.

Статті

Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Всі статті