У Держдумі заявили про критичну нестачу в Росії кладовищ і крематоріїв

У Росії спостерігається гострий дефіцит цвинтарів і крематоріїв. Про це заявила заступник голови комітету Держдуми з будівництва та житлово-комунального господарства Світлана Розворотнєва.

За словами депутата від "Єдиної Росії", виною цьому став закон "Про поховання та похоронну справу", який був прийнятий у 1996 році. На сьогоднішній день він застарів і не відповідає поточним запитам, заявила Розворотнєва.

«У ньому прямо зазначено, що займатися похованням можуть лише муніципальні організації. Тобто неможливе створення якихось приватних цвинтарів, крематоріїв, інших ритуальних об'єктів, неможливе залучення в цю сферу капіталу та інвестицій з боку, окрім державних», — пояснила депутат.

Згідно зі статистикою, яку привела Розворотнєва, особливо погані справи з крематоріями. Загалом на території країни працюють 27 подібних об'єктів. Таким чином, на 5 млн громадян припадає лише один крематорій, у той час як у Японії один на 79 тис. осіб, у США — один на 159 тис., а у Великій Британії — один на 242 тис. осіб.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донецьк
30.11.2025
17:20

Ватажок «ДНР» підтвердив, що зруйновані в ході «СВО» населені пункти будуть показувати туристам, а не відновлювати. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Вперше ідею консервації зруйнованих російськими окупантами міських кварталів і селищ Донбасу «для збереження пам'яті» Денис Пушилін висловив півроку тому. Тоді в якості кандидатів на «музей під відкритим небом» він назвав Авдіївку, Вугледар і Бахмут.
Луганськ
29.11.2025
12:12

Як (не) вирішуються проблеми переселенців з громад Луганщини, окупованих з 2014 року

"Луганщина зникає з порядку денного України. Майже немає проєктів від донорів, які б підтримували луганців – не ВПО як таких, а саме луганчан, у прагненні зберігати свою ідентичність, спадщину, коріння".
Світ
27.11.2025
10:51

Україна та «польсько-польська війна»

Як мінімум до 2027 року, коли в країні відбудуться чергові парламентські вибори, відкрите протистояння Навроцького та Туска стає головним змістом польської політики. І однією із ліній польського розлому стала Україна.
Всі статті