У Чернівцях презентують виставку "Втрачене дитинство" про історії загиблих українських дітей

У Чернівцях презентують виставку "Втрачене дитинство", на якій покажуть історії українських дітей, які загинули від початку повномасштабного російського вторгнення. Про це у Фейсбуці повідомляє Чернівецька ОВА.

Це історії понад 20 дітей, які загинули з 24 лютого 2022 року внаслідок нападу російських військ на Україну.

Виставку ініціювала платформа пам'яті Меморіал, яка з березня 2022 року розповідає історії загиблих цивільних та військових втрат України у війні. 

Офіційне відкриття 1 червня о 12:00 у Культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука за адресою вул. Головна, 140. Оглянути виставку можна з 1 по 7 червня (окрім понеділка та вівторка) з 11:00 до 19:00.

“Це історії дітей різного віку: від ненароджених, які загинули у животику мами, до майже дорослих молодих людей… І це лише маленька часточка з тисяч жахливих історій, які трапилися з вини росіян. Кожна смерть жахлива, але загибель дітей це особливий біль. Ми зібрали ці розповіді, щоб привернути увагу до величезної трагедії нашої нації, щоб зберегти пам'ять про тих, чиє життя відібрали так рано. Наша мета нагадати про цінність життя наших дітей та зберегти пам'ять про кожну людину, яка загинула у цій війні”, – зазначила  шеф-редакторка платформи пам'яті Меморіал Анастасія Абрамець.

Лише за офіційними даними ювенальних прокурорів, станом на травень 2023 року через війну загинуло 480 українських дітей, ще 960 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті