У Чехії зі зрозумілої причини помітно зросла кількість школярів

Число учнів чеських основних шкіл у минулому навчальному році перевищило мільйон - зокрема й через приплив дітей із України. Про це повідомляє "Чеське радіо" з посиланням на Чеське статистичне управління.

Як повідомив голова управління Марек Роїчек, минулого навчального року в чеських основних школах (1-9-й класи) вчилося 50 849 учнів-українців, і це більш ніж уп’ятеро більше, ніж на рік раніше. Число ж чеських учнів зросло лише на тисячу.

Загалом за рік кількість учнів основних шкіл зросла на 43,2 тисячі, і це найбільше зростання від 1996/97 навчального року, коли була відновлена нинішня дев’ятирічна основна освіта, додав він.

Завдяки дітям із України значно зросла й кількість учнів перших класів, додала Вендула Кашпарова з відділу статистики розвитку суспільства. За її словами, минулого вересня до перших класів прийшло 117 607 учнів, а це майже на 10 тисяч більше, ніж попереднього року.

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті