У Чехії затвердили параметри виділення коштів на підтримку українських біженців

Увечері 27 січня Кабінет міністрів Чехії дистанційно проголосував за затвердження параметрів виділення коштів, які надсилатимуться на підтримку українських біженців. Про це повідомляє "Чеське радіо".

Зазначається, що нові нормативи закону lex Ukrajina можуть набути чинності вже у квітні 2023 р. Вони регулюватимуть «дотації солідарності» на надання біженцям житла та гуманітарну допомогу.

Згідно з проектом Мінпраці, гуманітарну допомогу у розмірі життєвого мінімуму біженці, які оформили візу тимчасового захисту, могли б отримувати протягом 150 днів.

«Після закінчення цього терміну буде проведено перевірку, чи не має ця особа перешкод для вступу на ринок праці (наприклад, з причин похилого віку, турботи про маленьку дитину, інвалідність, навчання тощо)».

Згідно з авторами поправки, проект змін у законі виходить із вимог щодо підвищення участі біженців у покритті витрат на перебування та інтеграцію.

Відповідно до поправки, до гуманітарної дотації увійдуть витрати на житло, які будуть обмежені відповідно до рішення уряду.

Поданий проект передбачає, зокрема, запровадження реєстрації біженців. Після затвердження урядом документ буде передано на розгляд парламенту, - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, українські біженці, які працюють у Чехії, перерахували податків більш ніж на 300 млн євро.

Статті

Світ
02.06.2023
14:09

"Не маючи широкої мережі агентів у тилу ворога, українська розвідка звернулася до несподіваних форм вербування". Західні медіа про Україну

“ФСБ зробить будь-що, щоб не дати цим дітям повернутися. Наразі вони можуть бути свідками на процесі проти Путіна у Міжнародному кримінальному суді, – сказав Кулеба The Times. – Вони допитували цю групу із 13 матерів 14 годин. Це було настільки...
Країна
01.06.2023
16:02

Атомне заміщення: Росія йде за своїм кораблем

Усі енергоблоки українських атомних електростанцій (АЕС) з 2024 р. запрацюють на американському ядерному паливі (ЯП). Для української атомної енергетики це не лише перехід на вищі технології, а й широкі можливості нового розвитку. Втім, одне дуже...
Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Всі статті