У Чехії зареєстровано понад 18 тис автомобілів українських біженців

У Чехії зареєстровано понад 18 тис автомобілів українських біженців. Про це повідомляє Чеське радіо.

Зазначається, що власники чи оператори автомашин на українських номерах мали зареєструвати їх у місцевих органах влади до кінця 2023 року. Особи, які прибуватимуть до Чехії як біженці в новому році, мають на реєстрацію свого авта сім днів від отримання тимчасового захисту чи візи толерантності. Порушення вимоги про реєстрацію карається штрафом на суму до 30 тисяч крон.

Реєстрація транспортних засобів із українськими номерними знаками для українців, які перебувають у Чехії з тимчасовим захистом чи будь-яким іншим дозволом на перебування в країні, розпочалася 1 жовтня 2023 року. Запис до реєстру здійснюється безплатно в адміністрації (úřadu) будь-якої чеської територіальної громади з розширеними повноваженнями.

Мета цього кроку - поліпшити розкриття дорожніх пригод, які можуть спричинити авта з України, місце перебування операторів яких наразі нерідко не вдається встановити. Також це стосується автоматизованих систем реєстрації порушень правил дорожнього руху - таких, як перевищення швидкості чи порушення правил паркування.

Одночасно у повідомленні акцентується: якщо українці приїдуть до Чехії автом із українськими номерами і не матимуть тут тимчасового захисту чи іншого дозволу на перебування понад 90 днів, їм реєструвати таке авто не потрібно.

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті