У Чехії забезпечать зарплатою українських асистентів педагога

Міністерство освіти Чехії надасть 510 школам 101 мільйон крон на українських асистентів педагога. Ці кошти підуть на заробітну платню й інші видатки, пов’язані з роботою асистентів за період від початку навчального року до кінця календарного 2023 року, - повідомляє "Чеське радіо".

Згадані 510 публічних навчальних закладів — дитячих садків, основних і середніх шкіл — становлять близько 4,67 відсотка від усіх таких закладів у Чехії. В них українські асистенти працюватимуть із 837 дошкільнятами, 15 264 учнями основних шкіл і 226 студентами середніх шкіл, повідомив на пресконференції 19 жовтня представник Міністерства освіти, молоді і спорту Сватоплук Погоржелий.

За його словами, міністерство направило ці кошти адміністраціям чеських країв, які мають до 30 листопада передати їх навчальним закладам. Відтак ті до кінця лютого 2024 року мають прозвітувати міністерству про використання цих коштів.

Нинішнього навчального року підтримка Міністерством освіти українських асистентів педагога продовжується на тих же засадах, що й минулого. Ці посади оплачуються з чеського державного бюджету, якщо асистент працюватиме в класі, де іноземці становлять не більше ніж 50 відсотків учнів і при цьому навчальний заклад має принаймні мінімально визначену кількість учнів-іноземців: дитячі садки й основні школи принаймні десять українських дітей, а середні школи і прирівняні до них консерваторії — хоча б двадцять студентів із України.

Попереднього навчального року Міносвіти надало на оплату українських асистентів педагога з вересня по грудень 2022 року близько 114 мільйонів крон для 583 навчальних закладів, від січня до кінця серпня 2023-го — близько 218 мільйонів крон для 552 шкіл.

Раніше в Міносвіти заявляли, що планували надати на українських асистентів педагога в нинішньому півріччі більшу суму — майже 116 мільйонів крон, а не близько 101 мільйона, як повідомлено нині. Причини зменшення суми не називали.

Наприкінці березня кількість українців із візами тимчасового захисту — працівників чеських навчальних закладів складала 2090 осіб: на посадах учителів працювали 317 українських біженців, на посадах педагогічних працівників — 694 українці. Ще 1079 осіб працювали на непедагогічних посадах.

У тому ж другому півріччі минулого навчального року, тобто в першій половині 2023-го, в дитсадках, основних і середніх школах Чехії вчилася 51 281 дитина українських біженців — це склало 2,8 відсотка від усіх учнів.

Детальних даних за вересень міністерство ще не оприлюднювало, йдеться у повідомленні.

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті