У Чехії демонстрант із нашивкою ПВК "Вагнер" отримав умовний термін

У Чехії Окружний суд району Прага-1 засудив Якуба Яшека до шести місяців позбавлення волі умовно з відстрочкою на 2,5 року за носіння нашивки із логотипом ПВК "Вагнер". Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Radio Prague international.

Зазначається, що під час антиурядової демонстрації на Вацлавській площі Праги в травні 2023 року Яшек прикріпив на рюкзак нашивку з логотипом російської ПВК "Вагнер".

Раніше його судили за носіння нашивки, і суд уже виніс йому вирок у вигляді умовного позбавлення волі. Однак тоді апеляційний суд скасував вирок і повернув справу в поліцію для подальшого розслідування.

"Обвинувачений прекрасно усвідомлював значення і сенс нашивки групи "Вагнер", і саме тому одягнув її на мітинг, щоб висловити свою позицію щодо воєнних злочинів. Пан підсудний має усвідомлювати, що в демократичному суспільстві свобода слова має свої межі", – заявила суддя Ева Швіглерова.

За заперечення, схвалення і виправдання геноциду Яшеку загрожувало до трьох років позбавлення волі. Суддя Швіглерова взяла до уваги той факт, що він ще не був офіційно засуджений за будь-який кримінальний злочин, і назвала винесений вирок "виховним".

Обвинувачений до зали суду не з'явився. У травні на суді він заявляв, що не згоден з обвинуваченням і засуджує воєнні злочини "незалежно від того, хто їх скоїв".

Раніше в Естонії водія автомобіля з наліпкою "хулиганка русская" оштрафували на 600 євро.

У жовтні правоохоронці оштрафували на кордоні в Нарві чоловіка, який мав шапку з гербом СРСР.

Статті

Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Всі статті