У Чехії близько 4500 українських біженців віком від 15 до 19 років не навчаються в жодному навчальному закладі

За приблизними оцінками, у Чехії перебуває близько 4500 біженців з України віком від 15 до 19 років, які не навчаються в жодному місцевому навчальному закладі. Про це повідомляє "Чеське радіо" з посиланням на дані організації Meta, яка запускає кампанію, спрямовану на мотивування молодих українців.

Водночас зазначається, що деякі з них намагаються здобути українську освіту дистанційно.

За даними Міністерства освіти, близько 3500 біженців цієї вікової групи вже навчаються у чеських середніх професійних школах, ще близько 2500 осіб подали заяви до чеських навчальних закладів.

Відвідування початкової школи є обов'язковим у Чеській Республіці для всіх дітей, які проживають у країні, середньої професійної школи – добровільним.

За даними Міністерства освіти та культури на вересень 2022 року, у початкових школах навчається майже 39500 українських дітей. «Ми побоюємося, що молоді люди з-поміж біженців покинуть дев'ятий клас і не вступлять до середніх шкіл. Тому що не вистачає місць чи знання мови», - повідомила програмний директор організації Meta Крістіна Тітерова.

За словами директора організації Meta Зузани Паачкової, шість середніх професійних шкіл у Празі вже відкрили підготовчий клас для українських біженців, аналогічний крок мають намір зробити школи Пльзеньського та Південноморавського країв.

Статті

Луганськ
20.05.2024
14:53

Чому досвід психіатрів Луганщини вивчають колеги з країн НАТО

...Після війни в Україні буде близько 5 мільйонів комбатантів, які потребуватимуть послуг з психіатрії та психосоціальної підтримки.
Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Всі статті