У британській розвідці повідомили, скільки тисяч засуджених РФ завербувала для війни в Україні минулого місяця

Міністерство оборони РФ розширило схему вербування російських засуджених для участі в бойових діях в Україні з початку 2023 року. Про це 11 травня повідомило у Твіттер Міністерство оборони Великої Британії та Північної Ірландії з посиланням на звіт оборонної розвідки

Як повідомляється, лише у квітні 2023 року лави російських військових поповнили, імовірно, до 10 тисяч засуджених.

У розвідці зазначають, що з літа 2022 року військовополонених переважно набирали для операцій приватної військової компанії "Вагнера" в Україні, однак це угруповання, найімовірніше, втратило доступ до російської пенітенціарної системи в лютому 2023 року, коли загострилася його публічна ворожнеча з Міноборони держави-агресора.

"Кампанія Міноборони з вербування ув'язнених є частиною ширших та інтенсивніших зусиль російських військових зі збільшення своєї чисельності, намагаючись уникнути запровадження нової обов'язкової мобілізації, яка була б дуже непопулярною серед російської громадськості", - наголошується у зведенні.

Як повыдомлялося, російські військові вербують трудових мігрантів із Центральної Азії для війни в Україні. 

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті