У Болгарії затримали українця, який шпигував за найбільшою ТЕЦ країни

У Болгарії затримали 23-річного українця, який проник на територію ТЕЦ "Маріца-Схід 2". Про це заявив заступник міського прокурора Христо Крастєв, повідомляє РБК-Україна з посиланням на "БГНЕС".

Зазначається, що під час обшуку в нього було виявлено дрони, мобільні телефони, фотоапарати, численні SIM-карти і карти пам'яті.

Чоловіка заарештували і звинуватили в зборі відомостей, що становлять державну таємницю, з метою надання їх іноземній державі.

"Наразі готуються експертизи, щоб встановити, чи справді він фотографував і які фотографії стратегічного об'єкта, оскільки ТЕЦ "Маріца-Ізток 2" за постановою Радміну є стратегічним об'єктом", - пояснив Крастєв.

Чоловіка затримали на 72 години, а клопотання про постійну міру "утримання під вартою" перебуває на розгляді Софійського міського суду.

Як повідомлялося, під виглядом втікачів від мобілізації з росії на Захід поїхали й нові шпигуни. 

Статті

Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Всі статті