У Болгарії розкрили шахрайську схему, пов’язану з біженцями з України

Міністерство внутрішніх справ Болгарії виявило порушення в реалізації програм із розміщення українських біженців. Про це заявив голова болгарського МВС Іван Демерджиєв під час парламентських слухань у п’ятницю, пише "Європейська правда" з посиланням на "Радіо Свобода".

Після початку неспровокованого вторгнення росії в Україну мільйони українців були змушені покинути свої домівки. Сотні тисяч із них прибули до Болгарії, де їх розмістили в готелях, пансіонатах, базах відпочинку та таборах.

Фінансування для цього здійснювалося за рахунок державного бюджету та коштів, наданих Європейським Союзом.

За словами Демерджієва, перевірки болгарського МВС виявили дублювання реєстрацій, а також розміщення понад максимальну місткість готелів людей, які не в'їжджали до Болгарії, та дітей, "які не народилися".

Болгарські готельєри пригрозили виселити українських біженців.

"Іноді це готелі, по кілька, що належать одній особі, яка не може не знати, що ці біженці перебувають у трьох різних місцях одночасно, які перебувають у її власності", – додав він.

Імовірно, таке фіктивне розміщення біженців мало на меті незаконне збагачення за рахунок коштів бюджету і ЄС.

Демерджієв додав, що обговорив ситуацію з пані послом України в Болгарії, аби розмежувати людей, які потребують допомоги, і "туристів". Дані перевірок МВС також передали до прокуратури.

Як пише "Радіо Свобода", теза про те, що в Болгарії громадяни України, які тікають від війни, є "туристами" і приїжджають "на курорт", використовується проросійськими групами в інтернеті та представниками проросійських політичних партій і організацій.

Проблеми з організацією розміщення біженців у Болгарії існують від самого початку повномасштабної війни росії проти України. Попередній уряд Кирила Петкова навіть звинувачував їх у тому, що вони не переїжджають у встановленому владою порядку з приватних готелів до державних баз.

За офіційними даними, з початку повномасштабного вторгнення росії в лютому до Болгарії в’їхали понад 1,27 мільйона біженців з України, з них понад 51,6 тисячі залишилися в країні. Десятки тисяч біженців не залишилися в Болгарії, оскільки тут не були створені умови для їхньої адаптації.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті