У Білорусі підтвердили, що перестали випускати за кордон росіян-призовників

Якщо російському громадянину, який отримав повістку в армію, заборонять проходити кордон, то він не зможе виїхати у тому числі через територію Білорусі. Про це повідомляє «Белсат», посилаючись на держприкордонкомітет республіки.

«Якщо йому не виставить Російська Федерація заборони виїзду і все гаразд із документами, то випустять», – відповіли в комітеті кореспонденту «Белсата» як приватній особі на запитання, чи зможе виїхати з Білорусі до третьої країни громадянин Росії, який отримав повістку в армію.

Нещодавно правозахисники повідомили, що вперше білоруські прикордонники не випустили з країни росіянина, який намагався вилетіти з Мінська спочатку в Тбілісі, а потім в Єреван. Раніше цей чоловік отримав повістку прийти 29 квітня на медичний огляд. Одночасно в спеціальному електронному реєстрі з'явилася заборона на виїзд призовника з Росії.

За припущеннями правозахисників, прикордонники двох країн почали обмінюватися даними з електронного реєстру військового обліку та реєстру повісток.

У прикордонному комітеті Білорусі підтвердили, що існує певна спільна база, і порадили звертатися «до компетентних органів Російської Федерації»: «Якщо дадуть відповідь, що виїзд не обмежений, будь ласка, можна виїжджати з території Білорусі. Якщо виїзд заборонено, то всі питання до Російської Федерації. Якщо особа буде в базі, її не випустять. Якщо її не буде в базі обмежених до виїзду, ми випустимо».

Видання зазначає, що раніше російські призовники могли без перешкод залишити територію «Союзної держави» через Білорусь.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
07.06.2026
14:34

У «ЛНР» росіяни «за каталогом» обирають для усиновлення українських дітей. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу пролили чимало крокодилових сліз за дітьми, які загинули після приходу в регіон «русского мира». Чиновники всіх мастей, місцеві блогери та журналісти неодноразово згадували пропагандистську «Алею ангелів»....
Луганськ
05.06.2026
15:37

«Прийшло розуміння, що не все так добре в новому житті». Луганський щоденник

Трагедія в Старобільську залишила свій слід на всьому, що відбувається, але найголовніше, вона сильно підточила зсередини. З'явився страх, якого ніколи не було. Навіть 2014-го було інакше.
Країна
04.06.2026
11:10

Володимир Фесенко: Зеленський шукає новий формат діалогу з опозицією, а восени може відкритися "вікно можливостей" для переговорів

Кирило Буданов точно не став новим Андрієм Єрмаком і не може ним стати. Зокрема тому, що цього не хоче сам Володимир Зеленський.
Всі статті