У Баварії хочуть позбавити грошової допомоги українських ухилянтів

Міністр внутрішніх справ Баварії (ФРН) Йоахім Херрман вважає за необхідне припинити виплату "грошей для громадян" (Bürgergeld) українським чоловікам, які перебувають у Німеччині і ухиляються від призову на військову службу на батьківщині. Про це повідомляє Телеграм-канал "DW Главное".

"Щонайменше" владі ФРН не слід платити цю допомогу "кільком тисячам чоловіків", які підлягають призову в армію на батьківщині в Україні, заявив Херрман на Welt TV.

"Ми хочемо підтримати Україну якомога сильніше, але не можна водночас, якщо можна так висловитися, платити премії тим, хто ухиляється від військової служби", - пояснив міністр.

За словами Геррмана, у ФРН живуть кілька тисяч військовозобов'язаних, які отримують соціальну допомогу, і цих чоловіків "не вистачає для оборони України".

Зазначається, що позиція Херрмана, члена Християнсько-соціального союзу, не нова. Надання українським біженцям соцдопомоги обговорюють із 2023 року, коли уряду не вдалося взяти 60 млрд євро з фонду, створеного 2021-го для ліквідації наслідків пандемії COVID-19. Серед українських біженців у ФРН справді мало тих, хто знайшов роботу в країні - через це в Німецькому союзі міст і громад закликали скорочувати розміри виплат українцям, які без поважної причини відмовляються шукати роботу. До цього ж закликав Фрідріх Мерц - лідер фракції ХДС/ХСС.

Статті

Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Всі статті