У 110 ОМБ заявили, що окупанти обіцяли евакуювати українських поранених з Авдіївки, а замість цього розстріляли

110 окрема механізована бригада імені генерал-хорунжого Марка Безручка, що захищала Авдіївку, повідомила, що росіяни обіцяли здійснити евакуацію поранених українських бійців, які залишилися в оточенні в опорному пункті "Зеніт", натомість розстріляли їх. Про це військові повідомили у Фейсбук 19 лютого.

"Щодо позиції "Зеніт". Вихід особового складу 110 бригади з Авдіївки відбувався в умовах безперервного бомбардування ворожою авіацією та артилерійських обстрілів, постійних атак fpv-дронів, атак на евакуаційні автомобілі, обстрілів евакуаційних шляхів. Декількох важкопоранених і загиблих військовослужбовців не вдалося евакуювати. Противник розвивав швидкий, масштабний наступ, не лишаючи шансів для повторних спроб", -йідеться в повідомленні.

Як повідомляється, "через повне оточення опорного пункту "Зеніт" було прийнято рішення зв’язатися з координаційним центром і організаціями, які ведуть переговори з ворожою стороною щодо обміну полонених для надання допомоги нашим важкопораненим беззбройним військовим, відповідно до міжнародних правил ведення війни і законів, які захищають військовополонених. Ворог повідомив координаторів цього процесу, що погоджується провести евакуацію наших поранених і надати їм допомогу, а в подальшому – обміняти. Наші військовослужбовці отримали наказ зберегти свої життя".

Як зазначається в повідомленні, про те, що трапилося згодом, у бригаді дізналися з ворожих ресурсів - родичі впізнали трьох загиблих, потім стало відомо про ще двох розстріляних. "Про шостого бійця інформація поки що не підтверджена", - зазначено в повідомленні.

"Зс рф – терористи і воєнні злочинці, які розстріляли беззбройних поранених. За злочини проти наших військових ми дамо гідну відповідь", - наголошується у повідомленні.

"Щирі співчуття родинам полеглих воїнів… Наші війська тримають оборону далі, ворог не припиняє спроб подальшого наступу. Війна жорстока, ми виборюємо свободу високою ціною", - наголошують у повідомленні 110 бригади.

Нагадаємо, омбудсман Лубінець розповів про розстріл 6 полонених оборонців механізованої бригади ЗСУ у Авдіївці. 

Статті

Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Світ
10.04.2024
09:04

"Для захисту залишається мало що, крім молитви". Огляд західних медіа

"Якби це залежало від мене, я б перестріляла цих виродків... і стерла б Бєлгород з лиця землі"". "Гострі слова Тимохіної вражають, адже вона народилася в Росії і більшість її родичів досі живуть там, – зазначили у британському виданні.
Всі статті