Тисяча днів окупації першого району України: представники громад Старобільщини зібрались у Києві з нагоди трагічної дати

Понад 350 переселенців - представників громад Старобільщини зібрались на тематичному заході, який з нагоди тисячі днів окупації району у Національному музеї історії України у Другій світовій війні в Києві 30 листопада. Захід організувала Старобільска РВА. Про це з місця події повідомила журналістка "ОстроВа". 

"19 листопада минула тисяча днів від початку повномасштабного вторгнення РФ і Україну у війні, яка триває вже понад 10 років. 26 листопада минуло тисячу днів з моменту окупації Старобільського району. Російське вторгнення почалось о 3:35 у селі Зоринівка Міловської громади Міловської територіальної громади Старобільського району Луганської області. Саме там російські диверсанти вбили першу жертву повномасштабної війни - прикордонника Дениса Ткача. А за півгодини обстріляли сусіднє селище Мілове, й туди увійшли російські танки. Так почалась повномасштабна війна", - зазначили ведучі заходу.

Саме Старобільський район Луганської області став першою адміністративною одиницею України, повністю окупованою росією.

"Цей день був сповнений різними емоціями: скорботою за загиблими воїнами, сумом за рідною домівкою... Але найголовніше - єдністю, силою духу і готовністю підтримувати ЗСУ, докладаючи спільних зусиль за межами можливого, щоб наблизити довгоочікувану Перемогу", - сказав начальник Старобільської РВА Володимир Череватий за підсумками зустрічі.

Захід зібрав представників усіх громад укрупненого Старобільського району, утвореного за останньої адміністративно-територіальної реформи у 2020 році - тобто, колишніх Старобільського, Міловського, Новопсковського, Марківського Біловодського районів. З різних регіонів вільної України в Київ з'їхались співробітники релокованих закладів, ветерани батальйону "Айдар", які першими стали на захист району у 2014 році, і просто ті, хто чекає на повернення в деокуповану Луганську область та потребує живого спілкування з земляками.

У заході взяли участь представники й керівники українських та закордонних структур, які у різний спосіб допомагають релокованим громадам Старобільщини вирішувати проблеми ВПО. Зокрема, голова комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк, тимчасовий повірений у справах Республіки Польща в України Пйотр Лукасєвіч, заступниця голови місії Республіки Польща в України Агнешка Гуральська, радник посольства Литовської Республіки в Україні Арвідас Мікнявічюс, а також представники Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

Попри те, що привід для зустрічі був абсолютно не святковим, присутні отримали справжній подарунок - виступ Національної Заслуженої капели бандуристів України імені Георгія Майбороди.

Присутні на зустрічі військові - зокрема, начальник 3 прикордонного загону імені Героя України полковника Євгенія Пікуса (Луганського прикордонного загону) Сергій Лозінський - обговорили з начальником Старобільської РВА Володимиром Череватим подальшу співпрацю (громади Старобільського району активно підтримують загін, закуповуючи необхідне обладнання).

А ще на заході було багато сліз і багато обіймів.

Народна депутатка Олена Шуляк розповіла про пропозиції очолюваного нею комітету Верховної Ради до Кабміну щодо забезпечення ВПО житлом

Володимир Череватий

Начальник Білолуцької селищної військової адміністрації Старобільського району Олександр Козич

Ветерани "Айдару"

Національна Заслужена капела бандуристів України імені Георгія Майбороди. Відео Юлії Мележик

Раніше повідомлялось, що презентовано документальну стрічку "Луганщина - світанок Перемоги": війні 3857 днів.

Статті

Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Донбас
19.01.2025
19:42

У «ДНР» і «ЛНР» зізналися, що перебувають на повному утриманні Кремля. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу зізналися, що численні вироки полоненим бійцям «Азова» буквально клепають «на коліні», без будь-яких доказів і показань свідків. Крім того, читачі «республік» пораділи за громадянку Люксембургу, яка попросила...
Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Всі статті