Тимчасовий захист у Чехії отримали понад 560 тис українських біженців. Але 200 тис кудись поїхали

За час від повномасштабного російського вторгнення в Україну тимчасовий захист у Чехії отримали понад 560 тисяч українських біженців, однак лишаються й далі у країні майже 360 тисяч. Про це заявив віцепрем’єр і міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан, - повідомляє "Чеське радіо".

За цими даними, з кінця лютого 2022 року і станом на 1 жовтня нинішнього тимчасовий захист у Чехії отримали загалом 561 605 біженців із України. І станом на те саме 1 жовтня в Чехії було зареєстровано 358 740 осіб із тимчасовим захистом - таким чином, понад 200 тисяч їх уже Чехію залишили, сказав міністр.

За його словами, ці люди виїхали або до іншої країни, або назад до України.

Зокрема, розповів він, із тих біженців, які до кінця березня реєструвалися онлайн для продовження статусу тимчасового захисту, приблизно 14,5 тисяч не з’явилося для цього продовження особисто.

Крім того, розповів міністр, нині зі згаданих майже 359 тисяч зареєстрованих біженців близько 115 тисяч осіб уже працюють, незважаючи на те, що більшість біженців — жінки, діти й літні люди. За його словами, це дуже добра цифра, і вона має тенденцію зростати: на початку вересня працевлаштованих біженців було 111 тисяч.

Як сказав Ракушан, лише за цей рік легально працевлаштовані українці, за консервативними оцінками, внесли як податки й інші внески до чеського бюджету від 12 до 15 мільярдів крон. «Це має однозначну користь, і в перспективі засоби, які ми в це інвестували, повернуться Чехії», — наголосив він. На думку міністра, саме біженці з України можуть заповнити тривалу нестачу робочої сили на чеському ринку праці.

Але, вважає Ракушан, держава недооцінила необхідність мовної освіти українських дітей, через що в школах часто виникають значні комунікаційні бар’єри. «Ми занадто сподівалися на те, що мови схожі, але мовні знання українських дітей у школах виявилися недостатніми. Тепер ми з міністром освіти Мікулашем Беком намагаємося це виправити і на наступний рік надати кошти на висококваліфіковані мовні курси», - сказав він.

Як сказав для порівняння голова МВС, сусідня Німеччина обрала інший підхід: інтенсивне залучення всіх молодих українців спершу до мовних курсів протягом перших п’яти місяців перебування в країні, і лише потім переведення їх до звичайних шкіл.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
16.06.2025
16:00

"11 років... Новий сусід бурят..." Луганський щоденник

Одинадцять років – величезний термін. На нашій вулиці за цей час пішли усі старожили. Нові мешканці, буряти, винаймають будинок поруч. Комусь пощастило з нагоди купити нерухомість разом із меблями та теплицями. Вулиця оновилася кардинально.
Донбас
15.06.2025
15:00

Три відтінки «русского мира», або день чужої країни. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головною темою ЗМІ окупованого Донбасу очікувано стало святкування Дня Росії. Завдання у місцевих пропагандистів було вельми складним. По-перше, треба було щосили показувати, що тимчасово непідконтрольні законній владі Донецька і...
Луганськ
14.06.2025
15:15

Щоденник матері 18-річного добровольця: поранення, сестра, біл-борди з загиблими

«Мамо, через них інші люди гинуть! У нас в учєбці нарік на кухні працював – це огидно! Ти приходиш після марш-броска, а тобі отаке суп наливає! Це огидно! Він займає місце, яке могла б зайняти адекватна нормальна людина з інвалідністю!»
Всі статті