Тимчасовий захист у Чехії отримали понад 560 тис українських біженців. Але 200 тис кудись поїхали

За час від повномасштабного російського вторгнення в Україну тимчасовий захист у Чехії отримали понад 560 тисяч українських біженців, однак лишаються й далі у країні майже 360 тисяч. Про це заявив віцепрем’єр і міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан, - повідомляє "Чеське радіо".

За цими даними, з кінця лютого 2022 року і станом на 1 жовтня нинішнього тимчасовий захист у Чехії отримали загалом 561 605 біженців із України. І станом на те саме 1 жовтня в Чехії було зареєстровано 358 740 осіб із тимчасовим захистом - таким чином, понад 200 тисяч їх уже Чехію залишили, сказав міністр.

За його словами, ці люди виїхали або до іншої країни, або назад до України.

Зокрема, розповів він, із тих біженців, які до кінця березня реєструвалися онлайн для продовження статусу тимчасового захисту, приблизно 14,5 тисяч не з’явилося для цього продовження особисто.

Крім того, розповів міністр, нині зі згаданих майже 359 тисяч зареєстрованих біженців близько 115 тисяч осіб уже працюють, незважаючи на те, що більшість біженців — жінки, діти й літні люди. За його словами, це дуже добра цифра, і вона має тенденцію зростати: на початку вересня працевлаштованих біженців було 111 тисяч.

Як сказав Ракушан, лише за цей рік легально працевлаштовані українці, за консервативними оцінками, внесли як податки й інші внески до чеського бюджету від 12 до 15 мільярдів крон. «Це має однозначну користь, і в перспективі засоби, які ми в це інвестували, повернуться Чехії», — наголосив він. На думку міністра, саме біженці з України можуть заповнити тривалу нестачу робочої сили на чеському ринку праці.

Але, вважає Ракушан, держава недооцінила необхідність мовної освіти українських дітей, через що в школах часто виникають значні комунікаційні бар’єри. «Ми занадто сподівалися на те, що мови схожі, але мовні знання українських дітей у школах виявилися недостатніми. Тепер ми з міністром освіти Мікулашем Беком намагаємося це виправити і на наступний рік надати кошти на висококваліфіковані мовні курси», - сказав він.

Як сказав для порівняння голова МВС, сусідня Німеччина обрала інший підхід: інтенсивне залучення всіх молодих українців спершу до мовних курсів протягом перших п’яти місяців перебування в країні, і лише потім переведення їх до звичайних шкіл.

Статті

Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Всі статті