Тимчасова окупація РФ українських територій не має стати на заваді інтеграції України в НАТО та ЄС - президент Чехії

Тимчасова окупація росією українських територій не має завадити продовженню інтеграції України в НАТО або ЄС. Про це заявив президент Чехії Петр Павел на панельній дискусії на NATO Public Forum у Вашингтоні, де відбувається саміт НАТО, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Очевидно, що ми не можемо погодитися з тим, щоб території, окуповані Росією, були визнані російськими, тому що це означало б, що ми підемо проти принципів, на яких побудовані наші суспільства. Але, ймовірно, частина української території буде тимчасово окупована. Але така ситуація не має завадити нам продовжувати інтеграцію України в НАТО чи ЄС і наполягати на відновленні її повного суверенітету в осяжному майбутньому", - сказав він.

Чеський лідер наголосив, що для цього Україні дуже потрібна підтримка партнерів. На його думку, підтримка України - це принципове питання.

"Ми хочемо жити у світі, де маленькі країни також захищені, де в них є гарантії, що вони зможуть реалізувати свої прагнення. І тому ми вважаємо, що в наших інтересах захищати Україну", - зазначив Павел.

Як повідомлялося, Чехія після удару по "Охматдиту" передала росії, що вони – "сміття людства". 

Статті

Луганськ
15.07.2024
11:16

"Кримнаш" не ваш. Луганський щоденник

Крим став порожнім. Мало людей та багато військових. Нашим – в самий раз, а росіянам страшно. Ба більше, перельоти закриті, а їхати поїздом дуже довго.
Донбас
14.07.2024
18:43

У "ЛНР" ніхто не хоче возити пасажирів навіть за 100 тисяч. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня відзначилися ЗМІ окупованої Луганщини. Легко і невимушено розповіли вони про те, як без діла припадають пилом у гаражах пасажирські автобуси, зразково-показово передані Росією для потреб жителів "ЛНР", як російські будівельні компанії...
Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Всі статті