Туск не виключає, що Польща підтримає ініціативу Латвії про відмову від імпорту сільгосппродукції з РФ

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск не виключає, що його країна підтримає ініціативу Латвії про відмову від імпорту сільгосппродукції з РФ. Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

"Латвія вирішила ввести ембарго на імпорт (сільськогосподарської) продукції з Росії. Ми проаналізуємо ситуацію Латвії, і я не виключаю, що Польща виступить зі схожою ініціативою", - цитує Туска Reuters.

На його думку, Європейському Союзу необхідно "серйозно зосередитися на поліпшенні регулювання", коли йдеться про імпорт зерна і продуктів харчування зі сходу. 

Глава польського уряду планує обговорити це питання на зустрічі з фермерами-протестувальниками, які вимагають введення квот на кількість вантажівок з України, що в'їжджають на територію ЄС, оскільки проблема безпосередньо зачіпає експорт сільгосппродукції з РФ і Білорусі. Координатор протесту фермерів Кароль Печинський заявив, що поляки починають блокаду кордону Литви з метою припинення ввезення українського зерна. За його словами, фермери мають намір перекрити весь зерновий трафік.

У повідомленні нагадують, що 23 лютого 2024 року сейм Латвії заборонив імпорт сільськогосподарської продукції та кормів для тварин із РФ і Білорусі. Заборона також поширюється на продукцію, що надходить із третіх країн, якщо її було вироблено в РФ і Білорусі. Але при цьому транзит таких вантажів в інші країни ЄС через територію Латвії допускається.

Як повідомлялося, представники України та Польщі провели переговори про розблокування кордону.

Статті

Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Всі статті