Туск не виключає, що Польща підтримає ініціативу Латвії про відмову від імпорту сільгосппродукції з РФ

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск не виключає, що його країна підтримає ініціативу Латвії про відмову від імпорту сільгосппродукції з РФ. Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

"Латвія вирішила ввести ембарго на імпорт (сільськогосподарської) продукції з Росії. Ми проаналізуємо ситуацію Латвії, і я не виключаю, що Польща виступить зі схожою ініціативою", - цитує Туска Reuters.

На його думку, Європейському Союзу необхідно "серйозно зосередитися на поліпшенні регулювання", коли йдеться про імпорт зерна і продуктів харчування зі сходу. 

Глава польського уряду планує обговорити це питання на зустрічі з фермерами-протестувальниками, які вимагають введення квот на кількість вантажівок з України, що в'їжджають на територію ЄС, оскільки проблема безпосередньо зачіпає експорт сільгосппродукції з РФ і Білорусі. Координатор протесту фермерів Кароль Печинський заявив, що поляки починають блокаду кордону Литви з метою припинення ввезення українського зерна. За його словами, фермери мають намір перекрити весь зерновий трафік.

У повідомленні нагадують, що 23 лютого 2024 року сейм Латвії заборонив імпорт сільськогосподарської продукції та кормів для тварин із РФ і Білорусі. Заборона також поширюється на продукцію, що надходить із третіх країн, якщо її було вироблено в РФ і Білорусі. Але при цьому транзит таких вантажів в інші країни ЄС через територію Латвії допускається.

Як повідомлялося, представники України та Польщі провели переговори про розблокування кордону.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті