Туреччина знову хоче прийняти у себе переговори між Україною та росією

Туреччина вбачає переговори найефективнішим способом усунення загроз та припинення війни та готова надати майданчик для проведення мирних переговорів між Україною та росією. Про це сьогодні, на відкритті саміту зі стратегічних комунікацій Stratcom Summit 2023, що проходить в Стамбулі, сказав міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан, - повідомляє "Укрінформ".

“Найефективнішим способом усунення загроз, безсумнівно, є якнайшвидше припинення війни шляхом переговорів… У разі визначення умов, Туреччина може знову прийняти мирні переговори між Росією та Україною”, - сказав міністр.

Хакан Фідан нагадав, що Туреччина надає політичну та стратегічну підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України, включаючи Крим.

Щодо палестино-ізраїльського конфлікту, міністр наголосив на тому, що повинно бути досягнуто повне припинення вогню, і до Гази має надійти допомога.

«Ми ведемо інтенсивну дипломатію на основі рішення про створення двох держав. У наших ініціативах і переговорах ми спостерігаємо, що єдиним рішенням ізраїльсько-палестинської проблеми є створення незалежної палестинської держави зі столицею Східним Єрусалимом”, - сказав Хакан Фідан.

Міністр нагадав про те, що Туреччина висловила готовність бути гарантом у досягненні домовленостей між Палестиною та Ізраїлем.

Цього року темою саміту є “Глобальна відповідь на гібридні виклики: стабільність, безпека, солідарність”. У ході панельних обговорень порушуватиметься широкий спектр питань - від боротьби з дезінформацією до нових технологій і штучного інтелекту, від створення глобальної стійкості в умовах криз і можливостей до заснованої на правді, прозорої та відкритої комунікації в епоху ескалації невизначеності, гуманітарні та екологічні кризи, регіональна нестабільність на міжнародній арені.

Нагадаємо, що 29 березня минулого року в Стамбулі відбулися переговори між українською та російською делегаціями за організації турецької сторони. Пізніше Туреччина неодноразово висловлювала готовність для надання майданчика та створення умов для мирних переговорів між Україною та росією.

Статті

Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Всі статті