Туреччина "в ідеалі" підтримує територіальну цілісність України: Зеленський і Ердоган завтра зустрінуться в Анкарі

Про це заявив глава комунікацій президента Туреччини Фахреттін Алтун 17 лютого, пише турецький портал "Hurriyet".

"Глава української держави відвідає Туреччину на запрошення Ердогана", - повідомив Алтун.

За його словами, під час зустрічі буде розглянуто всі аспекти стратегічного партнерства між Україною і Туреччиною та обговорено кроки, які потрібно зробити для подальшого зміцнення співпраці між двома країнами. Також Зеленський і Ердоган обміняються думками щодо останніх подій в Україні та інших регіональних і глобальних питань.

Одночасно глава МЗС Туреччини Хакан Фідан заявив, що Туреччина бажає і готова зіграти будь-яку роль, щоб сприяти миру в Україні та відновленню цієї країни. Про це міністр сказав турецькому телеканалу TRT World 18 лютого, пише турецька агенція "Anadolu".

Глава турецького МЗС переконаний, що насамперед необхідно підготувати життєздатний і довгостроковий мирний план.

"Наразі адміністрація США, європейці та ми, всі працюємо над різними аспектами можливого плану припинення вогню та встановлення миру. Однак, поєднання необхідності короткострокового надзвичайного припинення вогню з вирішенням довгострокових стратегічних проблем є зараз найважливішою проблемою. Саме над цим ми зараз і працюємо", - цитуються слова міністра.

Також Фідан заявив, що "в ідеалі" Анкара виступає за збереження територіальної цілісності України. 

"В ідеальному світі ми, звичайно, хотіли б бачити, що територіальна цілісність України збережена. Але зараз триває війна, і, на жаль, у цей воєнний час нам доводиться робити певний вибір, ухвалювати деякі неприємні рішення", - сказав міністр.

Раніше Зеленський заявив, що Київ нічого не знав щодо перемовин у Саудівській Аравії і не буде їх визнавати.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
29.01.2026
14:00

Фейкові перемоги російської армії, морська піхота під Покровськом, та енергетична криза — Іван Ступак про плани РФ

...Це виглядає як постійна спроба демонструвати позитивні результати. Бо на горі їх чекають. У них логіка проста: ні дня без результату, ні дня без захоплення.
Світ
28.01.2026
12:55

«Хочемо максимально зберегти населення України. Це дуже ювелірна робота, тут сокирою не помахаєш». Російські ЗМІ про Україну

Формально йде мова тільки про виведення військ ЗСУ з території Донбасу, але ніхто не говорить про те, щоб Київ офіційно визнав Донбас російською територією.
Донбас
25.01.2026
13:00

Мистецтво промовчати і майстерність не договорювати. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу щосили намагалися згладити гостроту деяких проблем, що звалилися на «молоді республіки». Неприємність у непідконтрольному законній владі Дебальцевому буквально прилетіла з неба – місто, точніше військові...
Всі статті