Туреччина призупинила тристоронні переговори щодо вступу в НАТО зі Швецією та Фінляндією

Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстрем заявив, що після спалення Корану біля турецького посольства у Стокгольмі Туреччина призупинила тристоронні переговори зі Швецією та Фінляндією щодо вступу в НАТО. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Expressen 28 січня.

"Події останніх кількох тижнів тимчасово призупинили процес, але, звичайно, як і раніше актуально, що без виконаного меморандуму ми не виконали б своєї частини роботи, і тому уряд зараз також вкладає енергію та час для того, щоб ми просунулися в цьому процесі", - сказав Більстрем.

Прессекретар очільника МЗС Анна Ергардт зазначила, що процес вступу Швеції в НАТО не зупинився, а "уряд продовжує реалізацію меморандуму, який існує між Швецією, Фінляндією та Туреччиною". Вирішити, коли ратифікують меморандум, має Туреччина.

Крім цього, глава МЗС зазначив, що шведський уряд сподівається, що влітку Швеція може стати членом НАТО.

"Звісно, ми розраховуємо на саміт у Вільнюсі", - відповів Більстрем на запитання, коли Швеція може стати повноправним членом НАТО.

Нагадаємо, черговий саміт НАТО відбудеться 11-12 липня у Вільнюсі.

Як раніше повідомлялося, Анкара звинуватила Стокгольм у "сучасному варварстві" та скасувала візит міністра оборони Швеції.

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті