Цьогоріч вже відкрито на 27% більше справ про дорослий порноконтент, аніж за весь 2023 - Опендатабот

Понад 2,3 тис. кримінальних справ за порнографію було зафіксовано в Україні за 7 місяців 2024 року за даними Генеральної прокуратури України. Кількість справ за дитячу порнографію вже третій рік поспіль перевищує кількість проваджень за дорослий контент. Про це повідомляє Опендатабот.

1145 кримінальних проваджень за ст 301 ККУ «Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів» та 1198 проваджень за статтею 301-1, що стосується дитячої порнографії, було відкрито за 7 місяців 2024 року.У  звітах ГПУ ці дві статті почали розділяти з 2022 року.

Загалом справ за контент 18+ більшає рік до року. Цьогоріч вже відкрито на 27% більше справ про порноконтент (ст. 301 ККУ), аніж за весь 2023. Завдяки цьому вперше за три роки кількість проваджень за статтями про дорослий контент та порно з дітьми (301-1) вирівнялась. До того ж кількість справ за дитячу порнографію була більшою.

Цьогоріч до суду надійшло 68% справ, що стосуються порноконтенту з дорослими. До порівняння, у відповідний період торік до суду надходило 72,5% подібних справ.

Статистика по контенту з дітьми не така втішна: до суду дійшло лише 57% справ за ст.301-1. У відповідний період минулоріч до суду надходило 69% подібних справ.

Від початку року було закрито 21 справу за доросле порно та 25 справ за дитячу порнографію.

Варто зауважити, що наразі у держави немає чіткого розуміння, що саме вважається «розповсюдженням» порнографії, а стаття не вбачає різниці між власним нюдсом партнеру та комерційним сексуальним контентом.

Торік було зареєстровано законопроект № 9623 про часткову декриміналізацію порнографії — зокрема, у сфері дорослого контенту. Проте відтоді жодних зрушень по законопроекту не сталося. Керівник сектору ICT у Офісі ефективного регулювання BRDO Ігор Самоходський пов’язує це із небажанням підтримувати декриміналізацію депутатами Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності.

«Декриміналізація дорослої добровільної порнографії зекономить бюджетні кошти та забезпечить додаткові надходження до держбюджету завдяки податкам, водночас допоможе зменшити корупцію в правоохоронних органах. Це також вивільнить час правоохоронців на боротьбу з реальними злочинами — зокрема, на справи щодо розповсюдження дитячої порнографії», — зазначає Ігор Самоходський.

За підрахунками BRDO, правоохоронці витратили близько 85,5 тис робочих годин на справи за статтею 301 ККУ про поширення порно у 2021 році.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
16.04.2026
12:00

«Зеленському в Угорщині обміняли шило на мило». Російські ЗМІ про Україну

«Тиса» виступає проти членства України в ЄС і поставок зброї ЗСУ, а її лідер і майбутній прем'єр Угорщини Петер Мадяр критикує Київ за дискримінацію угорської меншини в Закарпатті так само жорстко, як Орбан.
Луганськ
15.04.2026
10:00

«Чим ми сьогоднішні відрізняємося від вас». Луганський щоденник

Ілюзія, з якою дуже солодко жити. Що прийде Україна, що все вирішиться, легко і швидко – борги будуть списані, спадкоємці визнані, угоди дозволені, а колишні анульовані, і далі за списком бажань… Багато хто вірить у це,  як з одного, так і з іншого...
Луганськ
13.04.2026
16:00

"За словом релокований нічого не стоїть": як (не)прийняті політичні рішення впливають на громади без територій

...Про жодне місцеве самоврядування на Луганщині ми вже не говоримо. У нас немає жодної ради, місцеве самоврядування на Луганщині поставлене на паузу. І ще важливо те, що зараз в Україні немає жодної військово-цивільної адміністрації.
Всі статті