"Це не примха, а необхідність, від якої виграють всі". Українців закликають до свідомого споживання електроенергії

Після російских атак на енергосистему України українців закликають заощаджувати електроенергію. Про це повідомив у Facebook зробив генеральний директор Yasno Сергій Коваленко 12 квітня.

"Я вже багато разів казав, що ми не можемо більше ставитися до електроенергії, як до чогось, що буде і з нами завжди. Особливо коли ворог виносить критичні об’єкти один за одним. Генерації стає менше, хвилювання серед суспільства більше.  І це повертає нас до питання енергоефективності у побуті. Зараз дуже важливо тримати баланс в енергосистемі й не додавати енергетикам роботи", - зазначив Коваленко.

Він закликає кожного українця - взяти на себе обов’язок свідомого використання енергії.  

  • Не навантажувати систему у пікові години, а саме з 19 до 22.
  • Періть вночі, грійте чайник на вогні, якщо є газ.
  • На бойлері встановіть мінімальну температуру, із якою буде комфортно митися.  Не користуйтеся світлом у кімнатах, де нікого нема.  
  • Змініть звичайні лампочки розжарювання на LED.
  • Замість звичайних розеток прикрутіть "розумні": які працюватимуть у певний період часу або ті, що рахуватимуть спожиті кіловати. 

"Так, не всі мають змогу в мить стати енергоефективними. Але тут як із донатами – маленьких не буває. Вимкнені світло й прилади від мережі – це вже велика поміч.  Часто говорять про Європу, як взірець усього. Енергоефективність для них є щоденним базисом. Менше проводять часу вдома. Зайвий раз не нагрівають воду для душу. Скручують термостати взимку. У Німеччині колись можна було виграти 1000 євро, якщо скоротиш споживання на 10 і більше відсотків. Але бажання стати енергоефективним у власній рутині має залежати не від призів, бонусів чи винагород. Це повинно бути свідомим рішенням, перетворитися на спосіб життя. І це набагато легше, ніж воно здається на перший погляд.  Ми пройшли опалювальний сезон. Погода, як для квітня, неймовірна. Буде ставати тепліше, а світовий день довше. Це ідеальні умови для того, щоб привчити себе споживати свідомо. Бо це не примха, а необхідність, від якої виграють всі. Ми, бо матимемо постійний струм, а енергетики – менше роботи", - пояснив Коваленко.

Статті

Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Всі статті