Тривалі тюремні строки отримали 6 зрадників, які воювали проти України й потрапили в полон. Один вже вдруге

"За доказовою базою Служби безпеки України по 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримали ще шість зрадників, які воювали проти Сил оборони в Донецькій та Луганській областях. За даними військової контррозвідки та слідчих СБУ, фігурантами виявилися місцеві жителі, які вступили до окупаційних угруповань Південного військового округу збройних сил РФ", - повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях в м. Сіверськодонецьк у facebook 16 липня. 

Четверо із зрадників у складі 4-ї та 7-ї мотострілецьких бригад агресора захоплювали Сіверськодонецьк, Кремінну та Попасну, а також воювали під Бахмутом. Серед цих чотирьох засуджених є поплічник рашистів, який отримав тюремний строк після того як вдруге потрапив у полон. Перший раз - у вересні 2022 року, а наступний - після обміну, коли його знову відправили на передову східного напрямку у 2024 році.

Ще двоє зрадників перебували у лавах 110-ї мотострілецької бригади та 111-го стрілецького полку рф, у складі яких намагалися прорвати оборону ЗСУ на Покровському напрямку.

На підставі зібраних доказів суд визнав зловмисників винними відповідно до вчинених злочинів за двома статтями Кримінального кодексу України:

- чч. 1, 2 ст. 111 (державна зрада);

- ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність). 

Раніше повідомлялось, що ще четверо полонених зрадника з Донеччини й Луганщини отримали по 15 років тюрми.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
01.05.2026
11:09

«Перспектива мирної угоди залишається такою ж віддаленою, як і на початку конфлікту». Західні ЗМІ про Україну

Європейці все більше розуміють, що між Україною та Росією існує фундаментальна несумісність інтересів та цілей, і єдино розумний курс — продовжувати підтримувати Україну та не допустити перемоги Росії військовими чи політичними засобами
Країна
30.04.2026
09:39

Вступна кампанія-2026 для абітурієнтів з окупації: більше можливостей на папері, але ті самі бар’єри на практиці

...Оновлено правила для абітурієнтів з окупованих територій — із урахуванням попередніх проблем, та спробою розширити доступ до освіти. Водночас системні труднощі — передусім із документами та доступом до процедур — залишаються.
Світ
29.04.2026
11:58

«Давно пора зрівняти з землею Рені. Румуни збудяться, сморід буде неймовірний». Російські ЗМІ про Україну

"Виглядає як ідеальний образ майбутнього президента. Для України політичні амбіції Буданова - це «секрет Полішинеля". Його особисті рейтинги можна порівняти з рейтингами іншого улюбленця української публіки - Валерія Залужного"
Всі статті