Три українські виробники отримають по $1 млн на боротьбу з "шахедами"

З трьома українськими переможцями Drone Hackathon "Anti-Shahеd" укладуть контракти на $1 млн для розробки технології для знищення ворожих дронів в українському небі. Про це повідомили в пресслужбі Міністерства цифрової трансформації України.

24-25 червня відбувся другий щорічний Drone Hackathon "Anti-Shahеd", під час якого 50 команд презентували проєкти для представників Сил безпеки та оборони України. У результаті обрали трьох переможців, які презентували найдієвіші та найефективніші проєкти.

З кожним з переможців укладуть контракти на 1 млн доларів. Виділені кошти спрямують на розробку технології для знищення ворожих дронів в українському небі. Мовиться зокрема про шахеди. Також це допоможе не витрачати потужні ресурси ППО.

"Фактично щоденно українська інфраструктура зазнає атак від іранських дронів. Тільки в травні по Україні запущено щонайменше 400 "шахедів". Загалом з вересня минулого року по Україні запустили не менше 1200 ударних безпілотників. Українські фахівці здатні дивувати світ й ефективно протидіяти ворожій навалі. Наше завдання - максимально підтримати розробників, створити умови для масового виробництва альтернативних систем протидії іранським шахедам", - наголосив віцепрем'єр-міністр з відновлення України - міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Генерал-майор ЗСУ Володимир Коваль зазначив, що українським захисникам необхідно застосовувати нові зразки техніки, оскільки ворог не спить і розробляє та вдосконалює вже наявне озброєння, зокрема безпілотники. Тож для того, щоб ефективно протидіяти ворожими БПЛА, за його словами, необхідно впроваджувати нові системи з виявлення, ідентифікації та знищення цілей.

"Кожна велика війна задає нові тренди розвитку військових технологій. Перша світова створила війну танків. Друга - авіації. Ця війна показала, що найближчі десятки років відбуватимуться війни безпілотних літальних апаратів та протидії їм. Тому ми маємо створити ці сучасні технології, щоб подолати ворога на фронті сьогодні та захищати наші території в найближчому майбутньому", - сказав голова Держспецзв'язку Юрій Щиголь.

Довідково. Drone Hackathon "Anti-Shahеd" - це захід для розробників, інженерів, кіберспеціалістів та ентузіастів, які створюють передові системи та технології для виявлення, відстежування та знищення ворожих дронів. Представлені на заході проєкти оцінювали спеціалісти різних родів і видів військ, військових структур і цифрових технологій.

Drone Hackathon "Anti-Shahеd" реалізований за ініціативи Генштабу ЗСУ, Мінцифри та Мінінфраструктури в межах проєкту "Армія дронів".

Як повідомлялося, "Укроборонпром" успішно випробував дрон із дальністю 1000 км. 

 

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті