Тремтіть Канни і Венеція: у «ДНР» обіцяють влаштувати «міжнародний кінофестиваль»

Ідею провести відверто пропагандистський захід ще 2019 року висловив загадковий режисер-аматор на ім'я Дмитро Зодчий. Як розповіли у ще більш загадковій регіональній громадській організації підтримки та розвитку народного кінематографа «Донфільм», «настав час для втілення задуманого».

Псевдоюридичне обґрунтування для проведення «міжнародного кінофестивалю» у вересні 2025 року міститься в наказі Міністерства культури РФ.

Організатори запевняють, що «до участі у фестивалі приймаються роботи з будь-яких країн без обмеження за жанром, тривалістю та віком учасників». Показувати художні, документальні, анімаційні та короткометражні фільми планують у всіх великих містах окупованого Донбасу.

Як повідомлялося раніше, «народні кінематографісти» зняли в «ДНР» кілька художніх і документальних фільмів, які демонструють на російських платформах в Інтернеті, вони мають низький рейтинг. Одним з активістів «кіно по-донецьки» є нікому не відомий режисер на ім'я Дмитро Зодчий. Єдине, що про нього відомо, - це його непохитна переконаність у правоті «русского міра» і методах його нав'язування всьому світу. Він нібито родом із Тореза, жив у Донецьку, але зараз проживає в Ростові-на-Дону. Професійної режисерської освіти у нього немає, але «є якісь режисерські навички».

Кіностудія «Донфільм» нібито побудована «на народні пожертви» в окупованому Шахтарську Донецької області.

 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
16.04.2026
12:00

«Зеленському в Угорщині обміняли шило на мило». Російські ЗМІ про Україну

«Тиса» виступає проти членства України в ЄС і поставок зброї ЗСУ, а її лідер і майбутній прем'єр Угорщини Петер Мадяр критикує Київ за дискримінацію угорської меншини в Закарпатті так само жорстко, як Орбан.
Луганськ
15.04.2026
10:00

«Чим ми сьогоднішні відрізняємося від вас». Луганський щоденник

Ілюзія, з якою дуже солодко жити. Що прийде Україна, що все вирішиться, легко і швидко – борги будуть списані, спадкоємці визнані, угоди дозволені, а колишні анульовані, і далі за списком бажань… Багато хто вірить у це,  як з одного, так і з іншого...
Луганськ
13.04.2026
16:00

"За словом релокований нічого не стоїть": як (не)прийняті політичні рішення впливають на громади без територій

...Про жодне місцеве самоврядування на Луганщині ми вже не говоримо. У нас немає жодної ради, місцеве самоврядування на Луганщині поставлене на паузу. І ще важливо те, що зараз в Україні немає жодної військово-цивільної адміністрації.
Всі статті