"Треба бути реалістами". Міністр освіти вважає, що втомлених нічною тривогою дітей не варто змушувати йти на перший урок

Якщо через нічні повітряні тривоги школярі не встигають відпочити, не слід змушувати їх наступного ранку йти на перший урок. Про це написав міністр освіти та науки Оксен Лісовий у Фейсбук.

"Вночі була тривога, сиділи з дитиною в укритті, а зранку вже починаються уроки - як бути?" - питання, яке не врегульовано нормативно, але потребує відповіді у межах здорового глузду. На моє переконання, якщо дитина не виспалася і почувається втомленою на ранок, не варто її змушувати йти на перший урок. Це нормально пропустити заняття й наздогнати цю тему пізніше. Наприклад, на платформі Всеукраїнської школи онлайн. Треба бути реалістами й розуміти, що втомлена дитина навряд зможе сприймати матеріал на уроці та мати необхідний рівень концентрації", - написав Лісовий.

Міністр додав, що найближчим часом будуть оприлюднені рекомендації МОН стосовно організації навчального процесу.

Безпека має бути пріоритетною, тому навіть якщо у вчителя, який веде урок дистанційно, лунає тривога, а в учнів - ні, то педагог може перервати урок та перейти в укриття.

"Якщо є можливість продовжити заняття зі сховища – чудово. Якщо немає – це не катастрофа. Безпека – понад усе. Детальніші рекомендації від Міністерства освіти і науки України опублікуємо незабаром", - написав очільник МОН.

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті