Трамп захотів відродити угоду з Україною щодо рідкісних мінералів

Україна відмовила голові Мінфіну США Скотту Бессенту, який відправився в Україну для укладення угоди щодо рідкісних мінералів, але президент США Дональд Трамп все ж хоче відродити її. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Я маю намір відродити", - відповів президент США на запитання журналістів.

Він також заявив про необхідність провести ревізію виділених США Україні коштів. "Нам не повернуть наші гроші, і ми сказали їм (київській владі - ІФ), що зробимо що-небудь щодо рідкісних мінералів (...), і вони більш-менш погодилися на це, а потім Скотт Бессент вирушив туди, і з ним обійшлися доволі брутально, тому що, по суті, вони сказали йому "ні", - сказав Трамп.

Він фактично розкритикував президента України Володимира Зеленського за те, що в Україні тривають бойові дії, викликані повномасштабним вторгненням РФ. 

"Я люблю Україну, але Зеленський виконав жахливу роботу - його країна зруйнована, і мільйони і мільйони людей загинули даремно, і ви не зможете покласти край війні, якщо не поговорите з обома сторонами", - сказав президент США.

Водночас Трамп позитивно оцінив підсумки російсько-американських переговорів у Саудівській Аравії, назвавши їх "великим кроком уперед".

Як повідомлялося, Трамп звинуватив Україну в зриві угоди про надра. 

 

 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті