Трамп розглядав можливість передати Україні ракети "Томагавк", які можуть уразити Москву та Пітер

Трамп розглядав можливість відправки крилатих ракет Tomahawk, тієї самої зброї, яка була застосована проти іранських цілей минулого місяця. Якщо їх запустити з України, вони можуть вразити Москву і Санкт-Петербург, і це питання було включено в обговорення ще в п'ятницю. Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на джерело, знайоме з обговореннями у Білому домі, передає "Європейська правда".

Але, за даними першоджерела, Tomahawk поки що не включені до списку поставок. Вони можуть бути розгорнуті пізніше, якщо Трамп захоче мати ще більше важелів впливу.

Рішучість Трампа натиснути на Путіна була передана в розмові минулого тижня з президентом України Володимиром Зеленським, повідомило джерело. Трамп запитав Зеленського, чому він не вдарив по Москві. "Ми можемо, якщо ви дасте нам зброю", – відповів Зеленський. Трамп при цьому сказав, що Україна повинна чинити більший тиск на Путіна, причому не тільки на Москву, а й на Санкт-Петербург.

Обговорення у Білому домі також стосувалися того, що військова допомога може також включати в себе дозвіл на деякі нові потужні наступальні озброєння. Джерело розповіло, що це, ймовірно, включає дозвіл на використання 18 ракет великої дальності ATACMS, які зараз знаходяться в Україні, з повною дальністю 300 кілометрів.

Вони не долетять до Москви чи Санкт-Петербурга, але можуть вразити військові бази, аеродроми і склади постачання в глибині Росії, які зараз перебувають поза зоною досяжності. Пакет також може включати більшу кількість КР ATACMS.

Посадовці Пентагону вже кілька місяців закликають до заподіяння більш глибоких ударів по Росії за допомогою ATACMS. Щоразу, коли ліміт дальності збільшувався, росіяни просто переміщували свої літаки та іншу техніку за межі досяжності для українців.

Трамп вирішив піти на ескалацію з трьох причин, за словами джерела, знайомого з обговореннями в адміністрації. По-перше, він вважав, що Путін не поважає його, імітуючи готовність до миру, але ігноруючи заклик президента США до припинення вогню. По-друге, він бачив ефективність військової сили США у використанні бомбардувальників B-2 і ракет Tomahawk проти Ірану. І по-третє, він вважав, що Путін піде на переговори лише під загрозою застосування більшої сили. Як люблять казати росіяни, Трамп вирішив "ескалація для деескалації".

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
26.08.2026
20:00

«Щоб завершити війну гідним миром, потрібно захопити більше територій». Російські ЗМІ про Україну

Історія переконливо показує, що такий підхід майже завжди виявляється геополітичним самогубством - наприклад, саме атаки німецьких підводних човнів на цивільні та торговельні судна змусили США вступити у Першу світову війну.
Країна
26.08.2026
13:33

Директор ЦРУ Реткліфф у Москві, переговори з РФ і здача Донбасу – аналіз експерта

Про те, що стоїть за візитом Джона Реткліффа до Москви, чи може він стати сигналом до нового етапу переговорів, наскільки реальним є припинення бойових дій до зими - "ОстроВ" поговорив із політологом, керівником Аналітичного центру "Об’єднана...
Світ
24.08.2026
14:15

«Корупція у владі на тлі руйнувань і жертв повітряної ескалації». Україна у фокусі світових ЗМІ

«Зростання кількості корупційних скандалів навколо людей з оточення Зеленського вже сприяло зниженню його рейтингу і викликало серйозне занепокоєння західних партнерів, які виділяють Україні мільярди доларів допомоги»
Всі статті