Трамп подарував Путіну "три великі перемоги": санкції проти МКС, російські активи та таємні кампанії впливу РФ - ЗМІ

Дональд Трамп за недовгий час правління зміг "подарувати" російському диктатору Володимиру Путіну три великі "перемоги".  

Як зазначає видання Newsweek, першим "подарунком" стало рішення Трампа щодо запровадження санкцій проти Міжнародного кримінального суду (МКС).

Як зазначає видання, виконавчий указ Трампа про введення санкцій проти МКС був виданий через тиждень, коли генеральний прокурор Пем Бонді зупинила зусилля федеральних правоохоронних органів щодо боротьби з таємними кампаніями впливу з боку Росії та інших ворогів. 

Москва привітала цей крок, повідомляє The Moscow Times, яка цитує високопоставленого чиновника Кремля, який описав це як «чудову новину» і що МКС «став надто зарозумілим, і тепер Вашингтон поставив їх на місце». Один неназваний російський дипломат сказав виданню, що крок Трампа був "подарунком Москві".

МКС видав ордер на арешт Путіна та його уповноваженого з прав дітей Марії Львової-Бєлової за незаконну депортацію українських дітей. Після ордера Путін не поїхав на саміт БРІКС 2023 року в Південну Африку, яка підписала Римський статут, що регулює суд.

“Це дає російському президенту, його команді та його службам безпеки більше варіантів при плануванні поїздок”, – зазначив дипломат.

Другим "подарунком для Путіна" видання називає розпуск оперативної групи при Міністерстві юстиції, яка раніше займалася пошуком прихованих активів російських олігархів. Нова генпрокурор США Пем Бонді дала розпорядження переорієнтувати зусилля групи на ​​протидію наркокартелям.

"Бонді заявила, що політика, спрямована на відсторонення Росії від глобальних ринків, тепер буде перенаправлена ​​на протидію картелям", - зазначає видання.

Третім, проте не за значенням, "подарунком для Путіна" від США видання виокремлює зупинку зусиль федеральних правоохоронних органів щодо боротьби з таємними кампаніями впливу Росії та інших супротивників, таких як Китай, які намагаються посіяти хаос в американській політиці.

"Проте це всі потенційно приємні новини для Москви, оскільки представник Трампа в Україні Кіт Келлог заявив, що адміністрація може посилити санкції проти Москви, щоб завершити війну, розв’язану РФ”, — пише видання.

Як повідомляли раніше, Трамп розповів, що говорив із Путіним телефоном щодо припинення війни в Україні - The New York Post

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
19.10.2025
14:28

Жителям "ДНР" і "ЛНР" розповіли, що жити треба за "веру, царя и отечество". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу спробували закріпити у свідомості жителів регіону необхідність беззаперечного підпорядкування владі. Йдеться про нав'язування державної ідеології, сформульованої майже 200 років тому міністром народної освіти...
Країна
17.10.2025
14:00

Реабілітація після російського полону: дуже схоже на фільм Тарантіно

Ця людина (як і всі вони) знов у тюрмі – хоч і іншій. Так, це не російський полон. Але то знов тюрма. І в людині й далі культивується відчуття залежності від системи.
Світ
16.10.2025
12:43

Україна і чеські поствиборні пасьянси

Ні для кого не є секретом, що холдинг Бабіша «Агрофер» досить міцно закріпився на європейському ринку виробництва продуктів харчування та хімічних добрив. Виходячи з його бізнес-логіки, допустити на ринок гравця з таким аграрним потенціалом, як...
Всі статті