"Трамп отримав ін’єкцію надії". Переговори між Україною та РФ стали ще більш заплутаними – політолог Володимир Фесенко

Телефонна розмова між Дональдом Трампом і Володимиром Путіним додала оптимізму американському президенту, але не прояснила подальших перспектив мирного процесу між Україною та Росією. Про це в коментарі "ОстроВу" заявив політолог, директор Центру політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

"Головне на зараз таке: початок прямих мирних переговорів між Росією і Україною, який був ініційований США. Але те, що відбулося в Стамбулі, важко назвати повноцінними переговорами. Це лише початкові контакти, які вже показали, що особливих перспектив у таких перемовинах немає", – зазначив політолог.

За його словами, переговори нібито стартували, але їхня перспектива виглядає доволі туманною й суперечливою. Саме це, на думку експерта, і змусило Трампа особисто зателефонувати Путіну – щоб перевірити його готовність до домовленостей.

"На жаль, однієї цієї розмови, яка мала суто тактичний характер для обох сторін, виявилося достатньо для того, щоб Трамп знову отримав "ін'єкцію позитиву" від Путіна. Він знову повірив у те, що Путін хоче миру та домовлятися. З’явилися примари якогось нового компромісу — у вигляді якогосьмеморандуму. І на даний момент цього Трампу достатньо", – пояснив Фесенко.

Однак, як підкреслив політолог, розмова між Трампом і Путіним не прояснила подальшу ситуацію з переговорами — навпаки, ще більше її заплутала.

"Питань стало навіть більше. Де проходитиме наступний раунд – у Стамбулі чи у Ватикані, бо Трамп натякав саме на Ватикан?  Якщо це буде Ватикан — чи йдеться про нові переговори, чи про продовження стамбульського формату? Якщо це новий процес — чим він принципово відрізнятиметься від попереднього? Який буде порядок денний? Хто стане модератором? І найголовніше: чи братимуть участь у цьому США?" – поставив низку риторичних запитань політолог

Володимир Фесенко зауважив, що вже у Стамбулі було видно: США поступово відходять у бік.

"Вони не припиняють участі повністю, але фактично стають спостерігачами — таким собі супервайзером, контролером переговорного процесу. І водночас — рушієм. Поки що саме американці — головна рушійна сила цих переговорів. Без Трампа з його суперечливим, неоднозначним, емоційним бажанням завершити війну — не було б і самих переговорів. І, до речі, Росія бере участь у цих переговорах винятково через Трампа. Тільки заради нього. Інших мотивів у неї немає" – зазначив він.

Як повідомлялося раніше, за словами військового експерта Сергія Грабського, жодних підстав для миру немає, і навіть Путін це показує.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
06.07.2025
14:54

Світле майбутнє від "русского мира" в "ДНР" і "ЛНР" відкладається до 2030 року. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня керівники "молодих республік" роздавали щедрі обіцянки кращого життя. Приводом для оптимізму традиційно стали не реальні досягнення в економіці чи соціальній сфері, а... виступ Путіна на нараді, присвяченій анексованим територіям...
Країна
03.07.2025
15:00

Множинне громадянство в Україні: зиски та ризики

Прийнятий документ може призвести до втрати українського громадянства для тих, хто вимушено залишається в окупації.
Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Всі статті