Трамп може запропонувати припинення бойових дій по лінії фронту, але він буде схилятись до компромісного варіанту - політолог

Мир на російських умовах буде виглядати не тільки як поразка України, але як і поразка США, тому Дональд Трамп буде схилятися до переговорів на парітетних основах. Про це в коментарі "ОстроВу" розповів український політолог та директор Центру політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

"Трамп може ініціювати переговори і запропонувати свої умови припинення війни. Скоріш за все, мова буде йти про припинення бойових дій по лінії фронту. Тобто те, що називають заморозкою. Але сама можливість завершення війни буде залежати не тільки від Трампа, а від того, чи погодиться Путін на умови, які запропонує Трамп. І тут немає чіткої відповіді. Багато хто вважає, що Путін не погодиться і що можуть виникнути протиріччя, і тоді Трампу доведеться тиснути на Путіна і на Росію для того, щоб примусити її до якогось компромісному варіанту", - сказав він.

Володимир Фесенко вважає, один з варіантів компромісу може бути те, що Трамп пообіцяє Путіну, що Україна не буде членом НАТО.

"Треба розуміти, якщо ми будемо, наприклад, відмовлятися від переговорів(а я думаю, що ми не будемо відмовлятися), то нам будуть погрожувати, що тоді буде припинена воєнна допомога з боку США. Від нас можуть вимагати деякі інші поступки, але все ж таки, я думаю, що Трамп буде схилятися до переговорів на парітетних основах. Тобто, щоб це було компромісом. Тому що мир на російських умовах буде виглядати не тільки як поразка України, але як і поразка США. А це вже великий ризик і особисто для Трампа, і для Сполучених Штатів.

Тому я думаю, що Трамп буде схилятися до компромісу. А найбільш простий варіант компромісу, хоча простий він тільки на словах, а реально це непросто буде зробити, це припинення бойових дій по лінії фронту. І це теж може не подобатись частині українців, але такі будуть умови. І у нас буде вибір – або погоджуватись на це або ризикувати, що ми залишимось без допомоги від США і взагалі програємо війну та втратимо набагато більше", - зазначив він.

Як повідомлялося раніше, за даними The Hill, Трамп уже набрав 270 голосів виборщиків, необхідних для перемоги. Він вдруге стає Президентом США.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
28.01.2026
12:55

«Хочемо максимально зберегти населення України. Це дуже ювелірна робота, тут сокирою не помахаєш». Російські ЗМІ про Україну

Формально йде мова тільки про виведення військ ЗСУ з території Донбасу, але ніхто не говорить про те, щоб Київ офіційно визнав Донбас російською територією.
Донбас
25.01.2026
13:00

Мистецтво промовчати і майстерність не договорювати. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу щосили намагалися згладити гостроту деяких проблем, що звалилися на «молоді республіки». Неприємність у непідконтрольному законній владі Дебальцевому буквально прилетіла з неба – місто, точніше військові...
Країна
23.01.2026
16:00

Музей Корсаків у Луцьку: сучасне мистецтво, бізнес і трохи донецьких мотивів

"Вартість цієї роботи – кілька мільйонів доларів, – розповідає керівниця відділу фондів Музею сучасного українського мистецтва Корсаків Катерина Михайлюк.
Всі статті