Трамп і Зеленський розповіли про ситуацію з вирішення питання по Донбасу

"Це питання ще не вирішене, але ми значно наблизилися. Це дуже складне питання, але, я впевнений, ми його вирішимо", - заявив президент США Дональд Трамп на спільній пресконференції за результатами зустрічі із президентом України Володимиром Зеленським, повідомляє "УП". 

На коментар журналіста, що позиція росіян полягає в тому, що Україна має залишити всю територію Донеччини, Трамп зазначив: "Це те, що вони хочуть. Але це питання ще буде опрацьовуватись. Я думаю, що ми рухаємося в правильному напрямку".

Згодом Трамп також висловив думку, що питання захоплених Росією територій України вирішиться "протягом наступних місяців".

У свою чергу, Зеленський також назвав питання Донбасу "дуже складним".

"Ви знаєте нашу позицію. Ми повинні поважати наш закон, наш народ, нашу територію … У нас з росіянами тут абсолютно різні позиції", – сказав він.

"Коли ми говоримо про референдум, це може бути один з ключів... Є можливість проголосувати в парламенті або провести референдум", – додав Зеленський.

Нагадаємо, Зеленський повідомив, що команди України та США зустрінуться у найблжижчі тижні, щоб фіналізувати обговорені питання з Трампом.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
28.12.2025
18:08

Сам себе не похвалиш… ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу перебували в передсвятковій ліні. Більшість публікацій розповідали про те, як російські чиновники та їхні поплічники в «республіках» зривають з «ялинки бажань» кульки з побажаннями, звичайно, ретельно...
Світ
26.12.2025
14:15

Вибори, які вплинули на Україну у 2025...

У 2025 році відбулось чимало важливих виборів. У Європі найбільше – 14. Майже половина з них фіксувала тенденції, що підривають лінію європейської єдності щодо України.
Країна
25.12.2025
12:37

Житлові ваучери на 2 мільйони гривень: нова програма для ВПО, але не для всіх

Питання постійного житла— це не лише про комфорт. Для багатьох родин це про здатність "закріпитися" в громаді, влаштувати дітей у школи й садочки, планувати роботу, лікування, догляд за літніми батьками.
Всі статті