Євросоюз пропонує Україні укласти "взаємовигідну" угоду про видобуток "критично важливих" мінералів

Європейський союз - слідом за США - пропонує Україні укласти угоду з питання про співпрацю у видобутку «критично важливих» мінералів. Про це 24 лютого заявив член Європейської комісії, який відповідає за промислову стратегію, Стефан Сежурне, - повідомляє Голос Америки.

За словами члена Єврокомісії, підхід ЄС до можливої угоди характеризується тим, що він пропонує Україні взаємовигідне партнерство. «Ми ніколи не вимагатимемо угоди, яка не була б вигідною для обох сторін», - наголосив Сежурне.

Він зазначив, що Україна могла б забезпечити ЄС 21 з 30 критично важливих для промисловості Євросоюзу мінералів.

Будь-які подробиці про пропозиції ЄС поки що не відомі, представники України їх не коментували. Агентство France Presse зазначає, що мова про пропозицію зайшла в контексті переговорів між Україною та США про спільну розробку природних ресурсів. Ці переговори супроводжувалися низкою різких заяв на найвищому рівні.

Як повідомляли ЗМІ, Сполучені Штати запропонували Україні створити фонд обсягом у 500 мільярдів доларів, до якого надходили б доходи від продажу видобутих в Україні рідкоземельних металів і природних ресурсів, причому фонд перебував би під контролем США. Президент України Володимир Зеленський відмовився підписати запропонований варіант угоди, що викликало невдоволення президента США Дональда Трампа. Переговори продовжилися.

Трамп 24 лютого заявив, що вони близькі до завершення і про готовність підписати договір під час візиту Зеленського в Білий дім. Офіційно про те, що договір готовий до підписання, однак, не повідомлялося. Україна, як і раніше, наполягає на тому, щоб він містив у собі гарантії безпеки перед обличчям російської загрози. Як випливає зі слів Трампа, він вважає сам факт існування договору такою гарантією. Трамп також вважає, що договір є свого роду компенсацією за допомогу, яку США надали Україні за останні роки. У Києві не згодні з оцінками обсягів цієї допомоги, які лунають із Вашингтона.

Російський диктатор Путін напередодні також висловився про те, що Москва готова співпрацювати зі США у видобутку рідкоземельних металів, зокрема, як випливає з його слів, і на окупованих Росією територіях України. Реакції на його слова поки що не було.

Як повідомлялося, глава Євроради заявив про підтримку України без вимог щодо природних ресурсів.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті