Тайвань міг cекретно надіслати ППО України велику партію систем HAWK — Forbes

Тайвань міг стати одним з найбільших спонсорів ВПС України, передавши надлишкові батареї зенітно-ракетних комплексів HAWK українським військово-повітряним силам. Про це пише Forbes із посиланням на джерела, - інформує NV.

Видання зазначає, що з’являється все більше ознак того, що Тайбей відправив Києву величезну партію комплексів.

Зокрема, YouTube-канал RJ War Room підтверджує повідомлення від 2023 року, що натякають на угоду між Тайванем і Україною в галузі протиповітряної оборони, укладеної за посередництва США.

Зазначається, що таким чином тайванські ракети MIM-23 Homing All-the-Way Killer, а пускові установки і радари до них доповнять додаткові HAWK, надані Україні США та Іспанією.

Загалом Україна може розгорнути до 15 батарей HAWK, кожна з яких матиме щонайменше шість пускових установок з трьома ракетами і відповідні радари.

Forbes пише, що таким чином системи HAWK можуть складати майже третину систем ППО в Україні. Попри те, що офіційно Тайвань не є активним прихильником військових зусиль України, його підтримка є значною.

Ще влітку 2023 року американські чиновники, за повідомленнями, вели переговори зі своїми тайванськими колегами про викуп у Тайбея близько десятка батарей HAWK, що становить загалом близько сотні пускових установок, які тайванські збройні сили почали виводити з озброєння ще у 2015 році.

Повідомляється, що тоді велика партія HAWK мала допомогти Києву запобігти вичерпанню запасів ракет для радянських ЗРК С-300 і Бук. З того часу Україна диверсифікувала свою мережу протиповітряної оборони, інтегрувавши широкий спектр іноземних ракет, пускових установок і радарів.

HAWK не належить до того ж класу, що й ЗРК Patriot та має набагато меншу дальність, а головним недоліком системи є те, що її радар чутливий до перешкод. Водночас комплекси могли б допомогти Україні, якби вона інтегрувала старі ракети і пускові установки з більш досконалим радаром новішої системи NASAMS.

Статті

Донбас
02.12.2024
16:00

Наша ціль – продовжити історію ДонНТУ. Як донецький виш тричі починав все з початку

Поняття механізму «переміщений університет» було дуже незрозуміле, в першу чергу для самої держави. Десять років тому ми проходили цей шлях одними з перших.
Донбас
01.12.2024
17:33

Куди поділася питна вода і що героїчного в документальному фільмі, який ніхто не дивиться. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ влада «ДНР» спробувала пояснити жителям окупованої частини Донецької області, чому з приходом «русского міра» в їхніх кранах зникла питна вода. Начальник «Води Донбасу» традиційно й очікувано відповів на запитання «Хто винен»?...
Країна
30.11.2024
13:52

Нестатутні стосунки. Як Путін під прикриттям Статуту ООН розв'язав криваву війну проти України

Статут ООН декларує таке право, як основне у світі. Проте йдеться саме про народи, а не мешканців окремих регіонів тієї чи іншої країни.
Всі статті