Світ сильніший, ніж росія і путін: Зеленський разом із президенткою Швейцарії відкрив саміт миру

Президентка Швейцарії Віола Амгерд і Президент України Володимир Зеленський відкрили глобальний саміт миру у Швейцарії 15 червня. По це повідомив Офіс Президента України.

"Сьогодні день нашого спільного успіху. Дійсно, нам усім разом вдалося дати шанс дипломатії. Україна ніколи не хотіла цієї війни. Це злочинна й абсолютно неспровокована агресія Росії, і єдиний, хто її бажав, - це Путін. Але в будь-якому разі світ сильніший. Саме тому народилася Формула миру - формула єднання світової більшості заради миру, заради повної дієвості цілей та принципів Статуту ООН, міжнародного права, а отже, і глобальної безпеки. Це те, що близьке кожній нації світу", - сказав зеленський під час відкриття.

Президентка Швейцарії наголосила, що учасники саміту сконцентруються на трьох ключових проблемах. Зокрема йдеться про безпечну експлуатацію всіх українських АЕС; безперешкодний експорт продовольства; звільнення всіх військовополонених і цивільних заручників.

Також Віола Амгерд висловила думку, що надалі до пошуку шляхів до миру має долучитися і росія.

Раніше повідомлялось, що у Швейцарії стартував Глобальний саміт миру. Беруть участь 92 країни та 8 організацій.

Статті

Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Донецьк
19.07.2024
10:20

Донеччан не пускають додому. Донецький щоденник

...З жовтня минулого року потрапити додому людям із донецькою пропискою та українським паспортом – це як виграти у лотерею. Пощастить – не пощастить.
Всі статті